Liście karłowacieją i się zwijają

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Liście karłowacieją i się zwijają

Postprzez PMDisaster » 20 maja 2018, o 21:11

Mam problem jak na zdjęciach. Liście dziwnie się zwijają i są malutkie.
Problem dotyczy jednej z moich roślin: chilli penis. Głównie jednego krzaka który był pierwszy na tym świecie (najwcześniejsza siewka).

Problem zaczął się od momentu przesadzenia do nowej doniczki (7,5L). Ziemia specjalna do papryk i pomidorów, mieszana z perlitem. Nawożenie raz na 10-12 dni (dopiero dwa razy) biohumusem. W zasadzie jeszcze nie było okazji hartować ich bezpośrednio na balkonie - słońce tylko przez okno.
Czy to jakiś szkodnik?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
PMDisaster

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 17:17
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Liście karłowacieją i się zwijają

Postprzez jonaszw » 21 maja 2018, o 07:42

U mnie wystąpił taki problem w momencie kiedy trzymałem papryki jeszcze na parapecie. Jak słońce świeciło prosto w szyby to na parapecie temperatura stawała się nie do wytrzymania i po prostu liście opadały a wstawały dopiero na wieczór/noc (nawet uchylenie obu okien nic nie dawało), może to jest powodem? Nie wyglądają na zaatakowane przez jakieś robactwo ale może ktoś bardziej doświadczony coś jeszcze zauważy

Przy okazji, z tego co wiem to biohumus można lać do każdego podlewania. Ja zanim się "przesiadłem" na biogrowa dawałem 100ml biohumusu na 1l wody do każdego podlewania
Avatar użytkownika
jonaszw

NOWY
 
Posty: 19
Images: 10
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 10:26
Papryki: Habanero Red, Dutch Chilli, Jamaican Red, Jalapeno, Lemon Drop, Black Banana


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron