Proszę o porady dla początkującego-zaawansowanego ;)

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Proszę o porady dla początkującego-zaawansowanego ;)

Postprzez Zielony » 17 maja 2018, o 21:14

Witajcie
Pierwszy raz będę hodował ostre papryczki. Zależy mi na początku, na kilku odmianach które z pewnością mam zamiar przezimować.
Jaka jest różnica między papryczkami jalapeno a peperoni chodzi mi o ostrość . Tego typu papryczki mogę jeść, z takimi spotykam się w gastronomi ale nie jestem pewien czy są inne tego typu odmiany, (ostrzejsze chwilowo sobie odpuszczę ;) Interesowały by mnie habanero i jakiś największy bądź jeden z największych HARDKORÓW do robienia ekstraktów. Jak na razie na dużą ilość roślin nie mogę sobie pozwolić ze względu na małą ilość wolnego miejsca. Mieszkam w domku jednorodzinnym i mam całą masę innych roślin do zimowania hehe :D
Hodowle planuje na dworze w dużych donicach. Ziemia ogrodowa: skład torf wysoki, torf niski, próchnica z kory drzew iglastych, kompost z obornika PH 5-6. To jest napisane na worku, mam też sam obornik w zapasach, mam też korę sosnową drobno mieloną i perlit z 200l może więcej ;) Czy z tego co mam, mogę wykonać mieszankę pod papryczki czy czegoś mi brakuje ?
Potrzebuje miernik do sprawdzenia ph ziemi co możecie mi polecić ? Widziałem miernik 4w1 są od 60 do około 80 zł w kształcie awokado, co o nim myślicie ?
Przy zimowaniu wystarczy że rośliny będą na południowym parapecie czy to jednak za mało światła będzie ?
W formie suchej używam chili w płatkach i mięlę jeszcze w młynku. Nie ma to jak domowy rosołek z domowym makaronem i nutką pikanteri <chili> <thumright>

Serdecznie pozdrawiam
Zielony, ale nie do końca :D
Avatar użytkownika
Zielony

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 maja 2018, o 19:41
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Proszę o porady dla początkującego-zaawansowanego ;)

Postprzez Waski92 » 4 cze 2018, o 06:02

Witam różnica pomiędzy Jalapeno, a Pepperoni:

100–500 - ‘Pepperoni’
2 500–8 000 - papryka ‘Jalapeño’

W skali Scoville’a.

Tutaj masz link do wikipedi o w/w skali:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Skala_Scoville%E2%80%99a

a tutaj link do tematu na forum:

viewtopic.php?f=3&t=130


Pozdrawiam <salut>
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron