Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma sens?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma sens?

Postprzez piru » 13 maja 2018, o 15:24

Cześć,
wczoraj wysiałem część ze swoich nasion Little Elf. Plan jest taki, żeby w ramach wczesnego startu skorzystać z letniego okresu zamiast zimowego growboxa. Na owocach w aktualnym roku mi nie zależy, chciałbym aby rośliny wyrosły w donicach 2l na tarasie po czym na jesieni zabrać je do domu na południowo-zachodni parapet. Temperatura w okolicach parapetu to 20-22 stopnie przez całą zimę.

Ktoś próbował tak wysiewać? Z jakim rezultatem?
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez mih000 » 13 maja 2018, o 17:33

Różnie to bywa, znam osoby u których owocowanie odbywać się może cały rok. Zapewne jest to zależne od miejsca w kraju gdzie jest najwięcej słońca oraz ustawienia okien przy których rośliny stoją.
Ja próbowałem tak z trudnymi odmianami i niestety zawsze papryki wiedziały kiedy jest zima i gubiły liście by na wiosnę wystrzelić. Może jednak gdybym to zrobił z baccatumem albo anuummem to by się udało...
W każdym razie jest to jak najbardziej prawdopodobne.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez Elmo » 13 maja 2018, o 18:58

Może jemu chodzi aby teraz w okresie letnim roślina rozwinęła korzenie i strukturę nadziemną, potem przezimować i mieć obfitszy zbiór w przyszłym roku. Bez wysiewu roślin i doświetlania
Elmo

NOWY
 
Posty: 30
Images: 17
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 08:44
Lokalizacja: Lublin
Papryki:

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez piru » 13 maja 2018, o 20:14

Cześć,
dokładnie tak jak mówi Elmo, głównym zamiarem jest wypracowanie lepszego startu w przyszły rok :)

Czyli to dobry pomysł z szansą na powodzenie? Jeżeli tak to przygotuje w ten sposób więcej rodzajów.
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez mkosicki » 13 maja 2018, o 20:41

W zeszłym roku rośliny pozostawione w doniczkach dały mi jedynie zielone owoce - przeniosłem je na południowe okno, temperaturę obniżyłem do mniej więcej 17 stopni(pokój u rodziców w domu, na szczęście tam nie sypiałem) i tak zostawiłem. Aji orange(albo bulgarian carrot, nie rozróżniam do końca) i habanero white owocowały przez całą zimę(na oko po kilka owoców na krzak, nie wiem co by było jakbym zapylał), reszta przeżyła. Jedynie musiałem dwa razy(grudzień i marzec) popryskać na mszyce, w przyszłym roku jakieś aksamitki dam w doniczkach między. No i jakoś w marcu przytnę, jedna papryka wyglądała jakby zupełnie padła, po przycięciu(zostało jakieś 10cm z ponad metrowej rośliny) tak ładnie ruszyła, że w przyszłym roku wypróbuję to na połowie roślin.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez piru » 13 maja 2018, o 21:09

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, w takim razie ruszamy z tematem <thumright>
Avatar użytkownika
piru

NOWY
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 15:24
Papryki:

Re: Little Elf - wysiew w maju, zimowanie w mieszkaniu -ma s

Postprzez piotrasta » 13 maja 2018, o 21:14

miałem i w doniczkach i w gruncie ale nigdy nie zimowałem bo uznałem że nie mają dla mnie aż tak dużej wartości <chili> .nie polecam zimowania papryk wykopanych z gruntu (mi dżdżownice wje**ły korzenie po przesadzeniu z gruntu do doniczki :( ). Chodowane w doniczce zimowałem na w różnych warunkach i doszedłem do tego że południowy parapet jest najlepszym miejscem na zimowanie papryk, temperatury nie zmniejszałem i było dobrze.
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron