Marny wzrost chili

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Marny wzrost chili

Postprzez dziubek » 7 maja 2018, o 09:47

Witam,

Mam do Was pytanie. W tym roku pierwszy raz zasadziłem Chili, a w nim odmiany takie jak: Habanero chocolate, Thai Chili, Tabasco, Yellow cayenne, Black Hungarian i Jalapeno Nacho.

Problemem jest ich wysokość na tym etapie. Poza odmianą Black Hungarian reszta ma tylko 5-6 cm wysokości, mają po 6-7 listków zdrowych, ale zastanawiam się czemu tak niskie są??

Zasadziłem w połowie lutego i ładnie się rozwijały. Potem przesadziłem do kubeczków i potem do osobnych małych doniczek - w ziemi do zasiewek. Podlewam je 2 łyżkami wody co dwa dni, oraz co 10 dni nawozem Biohumus w płynie (połową wartości co zalecają na opakowaniu). Roślinki są w ciepłym pokoju, oraz rano mają 3h pełnego słońca.

Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
dziubek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 maja 2018, o 09:13
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Marny wzrost chili

Postprzez piotrasta » 7 maja 2018, o 11:47

Z której strony świata okno?
Jakieś zdjęcia?
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:

Re: Marny wzrost chili

Postprzez mih000 » 7 maja 2018, o 12:57

Mało słońca. Wg mnie 12h to minimum.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Marny wzrost chili

Postprzez dziubek » 7 maja 2018, o 14:10

Okna mam od strony wschodu i przez kilka godzin jest słonecznie. Zdziwiło mnie bo u kolegi, który z tych samych nasion i w tym samym czasie zasiał ma 2 razy wyższe roślinki. A u niego nie pada w ogóle słońce, jest tylko jasno.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
dziubek

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 maja 2018, o 09:13
Papryki:

Re: Marny wzrost chili

Postprzez piotrasta » 8 maja 2018, o 17:05

Nie masz wolnych okien od południa tam jest więcej słońca?
Choć problemem może też być ten iglak co rzuca cień w ciągu dnia. Więc i tak zmiana okna.

Ja te najwyższe rośliny przerzucam zawsze do ostatniego rzędu a przy oknie są te najniższe papryki.

Na zdjęciu te doniczki jakieś małe są (kubeczki te 200ml) są chyba większe. Ja wrzucam je w przezroczyste kubki od piwa (400-500ml).
Aby zyskać dla nich słońca można zastosować koc ratowniczy/ folię alu do kanapek
Avatar użytkownika
piotrasta

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 0
Dołączył(a): 20 lip 2015, o 19:50
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości