Czy wystawiać sadzonki na dwór

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez cookieman » 28 kwi 2018, o 12:18

Mam mały problem, po kiełkowaniu w lutym mam około 80 sadzonek papryk: habanero (kilka odmian), chili, carolina reaper, little elf, 7pot, explosive ember. przy 80 doniczkach problemem jest miejsce więc połowa papryk stoi na nienasłonecznionych parapetach.
i tu moje pytanie czy można już wystawiać papryczki na dwór i zostawiać tam na noc czy jeszcze za chłodno ?
W przyszłym roku postawie na ogrodzie m ałą szklarnie ale póki co mogę ustawić je po prostu na ławce.
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez Ciapek23 » 28 kwi 2018, o 12:36

Ja juz od tygodnia trzymam. Wiec sadze ze tak. Przynajmniej Mazowieckie ma ok temperatury.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar użytkownika
Ciapek23

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 137
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 17:33
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez Valakras » 28 kwi 2018, o 15:36

Ja także swoje już wystawiłem na dwór w doniczkach. Jednak nie zaprawialem ich wcześniej i kilka liści zostało poparzonych. I tak w sumie podpytam czy jeśli poparzeniu uległo tylko kilka liści to roślina da sobie radę czy uciekać z nimi w cień?
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez solymr » 28 kwi 2018, o 16:49

moje od 2 tygodni już siedzą na balkonie, niektóre hartowałem, inne nie, te niehartowane mają niektóre liście popalone w 30-50%. Po pewnym czasie same odpadają, niektóre usunąłem ręcznie, bo przycinałem roślinę i jak pojawiły się pędy boczne to liście "sałatowe" urwałem.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez cookieman » 2 maja 2018, o 12:56

muszę w takim razie zahartować i doniczki owinąć folią aluminiową bo są czarne i obawiam się że na korzenie to nie za dobrze wpłynie, po 2 godzinach na słońcu przywiędły trochę więc zabrałem w cień
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez plazgut » 3 maja 2018, o 13:43

Podczepię się trochę pod temat. Moje rosną na parapecie ładnie i już przygotowałem szklarnie dla nich, ale nocne temperatury są na poziomie 6-10'C (woj. lubuskie). Mogę je przenieść do szklarni bez szkody?
Avatar użytkownika
plazgut

NOWY
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 03:33
Lokalizacja: Sulechów k. Zielonej Góry
Papryki:

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez PMDisaster » 3 maja 2018, o 18:16

Cześć,
Dziś właśnie przesadziłem swoje krzaczki. Miałem właśnie w tej sprawie pytać więc dzięki za rozpoczęcie dyskusji.
Podczepiam się pod temat ze swoimi wątpliwościami. Nie mam szklarni a tylko mocno nasłoneczniony balkon:
- Mogę tam trzymać swoje Potworki jeśli w nocy temp. spada do około 9st?
- Co z dużym nasłonecznieniem w dzień i dużą temperaturą na balkonie? Nie uschną?
- Co to znaczy HARTOWAĆ PAPRYKI?
- A co z dużym wiatrem? Papryki się nie połamią? Jak zaczyna mocno wiać to na balkonie potrafi zakręcić

Dzięki za wsparcie

Piotrek

PS. Jeszcze będę owijał folią dla ochrony
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
PMDisaster

NOWY
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 sty 2018, o 17:17
Papryki:

Re: Czy wystawiać sadzonki na dwór

Postprzez GrK » 3 maja 2018, o 20:28

1. Zdecydowanie nie. Lepiej by temperatura była powyżej 15 stopniu. Oczywiście część sadzonek przetrwa takie temperatury, ale odbije się to na nich.
2. Zależy od tego czy będą podlewane ;). Przy naszych warunkach duże słońce i temperatura nie będą im szkodzić.
3. Oznacza to przyzwyczajanie ich do słońca poprzez wystawianie na słońce na coraz większą liczbę czasu. Pierwszego dnia należy wystawić sadzonki na 2 godziny, drugiego na 3 i tak do całego dnia. Pozwala to uniknąć poparzenia rośliny.
4. wicher silne drzewa głaszcze hej. Wszystko zależy co rozumiesz przez duży wiatr. Wichura podczas burzy oczywiście może połamać krzaki.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
GrK

NOWY
 
Posty: 20
Images: 15
Dołączył(a): 18 mar 2018, o 12:01
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości