Nawóz/ specyfik do hydroponiki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Nawóz/ specyfik do hydroponiki

Postprzez Sanners » 23 kwi 2018, o 22:08

Cześć wszystkim, chciałbym spróbować na młodych papryczkach uprawy hydroponicznej, robiąc zestaw z butelki i doniczki.
Mam w związku z tym pytanie, czy BioHummus i BioBizz Grow nadają się do tego, żeby karmić roślinki w takiej uprawie?
Jak nie, to jakie polecanie nawozy, do takiej uprawy?
Mam w planach uprawiać tak jedną paprykę i jedną sałatę.
Czy może samą wodę zostawić?
Avatar użytkownika
Sanners

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 51
Images: 31
Dołączył(a): 31 gru 2017, o 00:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nawóz/ specyfik do hydroponiki

Postprzez solymr » 24 kwi 2018, o 08:00

Biohumus, jak i wszystkie organiczne nawozy nie nadają się do hydroponiki. W wodzie nie ma bakterii i innych organizmów, które przerobią materię organiczną na nieorganiczną.
Ja używam mieszanki nawozu o NPK 6-18-36 (niewielkie wahania są akceptowalne, optymalne to 4-18-38) plus sól epsom (siarczan magnezu) plus saletra wapniowa w proporcjach 3:2:3
Możesz pójść w komercyjne rozwiązania nawozów przeznaczonych do hydroponiki, które są droższe.
Pozostaje jeszcze kwestia dawkowania. Dla papryki na 4,5l wody używam 6g nawozu NPK, 3g siarczanu i 6g saletry, EC=4.5 mS/cm
Dla sałaty znacznie mniej EC=1.2 mS/cm

Na samej wodzie długo nie pociągną.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron