Słaby wzrost siewek

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Słaby wzrost siewek

Postprzez qrzak » 1 lip 2018, o 10:12

W następnym sezonie zrób roszadę do wyższego pudelka- korzenie szybko dochodzą do dna pojemnika, na głębokość tych 4 cm i czują, że już nie mają miejsca na rozrost, LUB przesadź je, gdy będą na etapie fotek z pierwszej strony. Koniecznie pojedynczo. W tych donicach , które masz teraz, zostaw po jednej (!) sztuce i nie wysadzaj ich gruntu. Może coś Ci się uda zebrać w tym sezonie ze wczesnych odmian, jeżeli w okolicach września (gdy będzie już chłodno) wstawisz je do domu. Trzymam kciuki :)
Avatar użytkownika
qrzak

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 146
Images: 176
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 18:23
Pochwały: 5
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Słaby wzrost siewek

Postprzez moshica » 4 lip 2018, o 08:13

Dzięki Panowie za uwagi oraz odpowiedzi.
Część Papryk z poprzedniego zdjęcia śmignęła w górę, część z nich poprzesadzałem do pojedynczych 5l doniczek oraz dałem im ziemię nie kwiatową tylko próchniczną i to też pomogło. Widać że ta "zbita" ziemia była chyba problemem z rozrostem bryły korzeniowej. Część z przesadzonych krzaczków powoli wykształci kwiaty to zobaczymy czy zdążą w sezonie z owocowaniem.
Mam jeszcze do Was pytanie, ta papryczka Costene Amarillo o która się martwiłem, ma już sporo papryczek, jednakże zielonych i po pierwsze nie chcą się zażółcać owoce a pod drugie na ich widzę takie czarne przebarwienia. Nie wiem co to może być. Cały krzak Costene ma dobrą kondycję na oko, ładnie rozkrzewiony.
Czy możecie podpowiedzieć z z tym nalotem na owocach ? Niestety nie mam teraz zdjęcia.
Avatar użytkownika
moshica

NOWY
 
Posty: 32
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 10:11
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości