Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc ekspert

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc ekspert

Postprzez SmirkyJazz » 14 kwi 2018, o 15:37

Cześć koleżanki i koledzy,

to mój pierwszy post tutaj i pierwsza hodowla papryczek. Pokochałem je bezgranicznie i potrzebuje Waszej pomocy, bo obawiam się że te grzyby, które się tam pojawiły są dla nich niedobre. Jestem przed rozsadzeniem ich do dużych doniczek i nie wiem, czy nie powinienem wymienić im ziemi. Jeśli potrzeba więcej zdjęć dajcie znać.

Pozdrówki
Smirky Obrazek

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
SmirkyJazz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 13:28
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez mih000 » 14 kwi 2018, o 19:51

Wręcz przeciwnie. Dobrze że tam są, jednak w tym stadium rośliny kwitnienie grzybni świadczy o zbyt dużej wilgotności podłoża. Staraj się przesuszać je regularnie a papryki beda lepiej rosnąć.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez SmirkyJazz » 14 kwi 2018, o 22:18

mih000 napisał(a):Wręcz przeciwnie. Dobrze że tam są, jednak w tym stadium rośliny kwitnienie grzybni świadczy o zbyt dużej wilgotności podłoża. Staraj się przesuszać je regularnie a papryki beda lepiej rosnąć.
Hej, dzięki wielkie - kamień spadł mi z serca. Podpowiedzcie mi jeszcze, proszę, co to jest i skąd się tam wzięło ...


Pozddawiam

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
SmirkyJazz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 13:28
Papryki:

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez mih000 » 15 kwi 2018, o 09:33

Spory grzybni są dosłownie wszędzie. Wystarczyły odpowiednie warunki i grzybnia wykształciła grzyby na powierzchni. Zapewne masz tam kilka innych rodzajów grzybni w ziemi z czego większość nawet nie nazwana. Grzybnia jest w symbiozie z korzeniami rośliny, które dają grzybni węglowodany, a grzybnia jako jedyna forma życia wydziela kwasy organiczne rozpuszczające skały dostarczając minerały roślinie. Likwidując grzybnię z ziemi skazujesz się na stosowanie sztucznych nawozów i środków ochrony roślin bo taka forma grzybni konkuruje z innymi patogennymi formamy, które mogłyby żerować na roślinie i doprowadzać ją do śmierci.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez SmirkyJazz » 15 kwi 2018, o 09:52

mih000 napisał(a):Spory grzybni są dosłownie wszędzie. Wystarczyły odpowiednie warunki i grzybnia wykształciła grzyby na powierzchni. Zapewne masz tam kilka innych rodzajów grzybni w ziemi z czego większość nawet nie nazwana. Grzybnia jest w symbiozie z korzeniami rośliny, które dają grzybni węglowodany, a grzybnia jako jedyna forma życia wydziela kwasy organiczne rozpuszczające skały dostarczając minerały roślinie. Likwidując grzybnię z ziemi skazujesz się na stosowanie sztucznych nawozów i środków ochrony roślin bo taka forma grzybni konkuruje z innymi patogennymi formamy, które mogłyby żerować na roślinie i doprowadzać ją do śmierci.
Imponująca wiedza, dziękuję!

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
SmirkyJazz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 13:28
Papryki:

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez Chillibizon » 15 kwi 2018, o 12:03

O ile się nie mylę to zjawisko nazywa się mikoryza. Niektórzy specjalnie wstrzykują grzybnie w korzenie. Taka grzybnia działa jeszcze na zasadzie przedłużenia korzeni, czyli ma jeszcze większy zasięg od bryły korzeniowej.
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Dziwne grzyby przy młodych roślinach. Proszę o pomoc eks

Postprzez SmirkyJazz » 23 kwi 2018, o 14:03

Chillibizon napisał(a):O ile się nie mylę to zjawisko nazywa się mikoryza. Niektórzy specjalnie wstrzykują grzybnie w korzenie. Taka grzybnia działa jeszcze na zasadzie przedłużenia korzeni, czyli ma jeszcze większy zasięg od bryły korzeniowej.
Dzięki serdeczne kolego.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
SmirkyJazz

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 kwi 2018, o 13:28
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron