Liście o strukturze papieru

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Liście o strukturze papieru

Postprzez stopiczka » 11 kwi 2018, o 01:37

Witam. To mój pierwszy post na forum i zarazem pierwszy sezon uprawy papryczek. W połowie lutego posadziłem 40 roślin i wszystkie rosną bardzo dobrze z wyjątkiem jednego Jalapeno. Jak widać na załączonym zdjęciu liście, mimo że zielone nie wyglądają na zdrowe. Roślina jest również dużo mniejsza od pozostałych. Z tego co czytałem nie wygląda to na problem związany z niedoborem makro czy mikroelementów. Roślina jest teraz w 0.5L plastikowym kubku i czeka na przesadzenie do większej doniczki. Podlewałem ją od dołu mniej więcej raz na tydzień. Nie ma mowy więc o przelaniu (na górze wytworzyła się skorupa suchej ziemii). Od wysiewu miała kontakt ze słońcem więc poparzenie też raczej nie wchodzi w grę. Nawóz jakiego używałem miał N-P-K w stosunku 6-6-6 (stosowałem połowę zalecanej dawki). Odizolowałem ją od pozostałych roślin ponieważ spodziewam się że może to być jakaś choroba. Proszę o pomoc w identyfikacji problemu bo szkoda wyrzucać rośliny z pierwszej uprawy :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

https://imgur.com/gallery/dwLj4
Avatar użytkownika
stopiczka

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 00:36
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez Chillibizon » 11 kwi 2018, o 17:36

Na początku przeczytaj informacje jak zamieszcza się zdjęcia. Jeżeli ci się nie chce to i nikomu nie będzie się chciało odpowiadać, a w jakieś nieznane linki nie będę wchodził bo wirusów mi nie trzeba.
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez Mathias78 » 11 kwi 2018, o 18:25

Imgur akurat jest bardzo popularny i znany, więc nie ma się o co martwić :D
Avatar użytkownika
Mathias78

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 mar 2018, o 15:17
Papryki: Narazie brak :(

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez stopiczka » 11 kwi 2018, o 19:33

Dziękuję za hmmm... ciepłe przyjęcie? Co do tworzenia albumu to próbowałem to zrobić ,ale ograniczenie wielkości plików do 512kb jest dość limitujące. I tak jak wspomniał kolega wyżej imgur jest bezpieczny.
Avatar użytkownika
stopiczka

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 00:36
Papryki:

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez Mr. Ed » 11 kwi 2018, o 21:24

Fakt że pół megabajta to dzisiaj niewiele, ale przy odrobinie uwagi w zupełności wystarczy. Zainstaluj IrfanView - bardzo prosta, lekka i szybka przeglądarka z mnóstwem możliwości, również edycji zdjęć. Fotka o dłuższym boku 2000 pikseli i jakości JPEG 80-85 zazwyczaj mieści się w 500 kB i wygląda wystarczająco dobrze na forum, obejrzyj sobie moje growlogi.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez Chillibizon » 11 kwi 2018, o 21:33

Sorry ja już taki jestem:) Wybacz mi jak to możliwe. Do zdjęć można używać fotosizer lub edytujfotke. Co do papryczki to może zapewnić przewiewniejsze miejsce, czasami tak bywa z roślinkami, życie wyeliminuje najsłabsze egzemplarze.
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez mih000 » 12 kwi 2018, o 05:47

stopiczka napisał(a):Witam. To mój pierwszy post na forum i zarazem pierwszy sezon uprawy papryczek. W połowie lutego posadziłem 40 roślin i wszystkie rosną bardzo dobrze z wyjątkiem jednego Jalapeno. Jak widać na załączonym zdjęciu liście, mimo że zielone nie wyglądają na zdrowe. Roślina jest również dużo mniejsza od pozostałych. Z tego co czytałem nie wygląda to na problem związany z niedoborem makro czy mikroelementów. Roślina jest teraz w 0.5L plastikowym kubku i czeka na przesadzenie do większej doniczki. Podlewałem ją od dołu mniej więcej raz na tydzień. Nie ma mowy więc o przelaniu (na górze wytworzyła się skorupa suchej ziemii). Od wysiewu miała kontakt ze słońcem więc poparzenie też raczej nie wchodzi w grę. Nawóz jakiego używałem miał N-P-K w stosunku 6-6-6 (stosowałem połowę zalecanej dawki). Odizolowałem ją od pozostałych roślin ponieważ spodziewam się że może to być jakaś choroba. Proszę o pomoc w identyfikacji problemu bo szkoda wyrzucać rośliny z pierwszej uprawy :) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

https://imgur.com/gallery/dwLj4


Weź pod uwagę że nie wszystkie rośliny będą miały idealny fenotyp. Niektóre po prostu beda czasem lekko upośledzone i stad może wynikać wygląd. Ale obserwuj ją i traktuj jak pozostałe a powinno być ok.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Liście o strukturze papieru

Postprzez stopiczka » 12 kwi 2018, o 20:29

Wielkie dzięki za wszystkie rady. Może to paranoja ale wydaje mi się że papryka która stała obok tej załączonej na zdjęciach również zaczyna przejawiać te same objawy.
Avatar użytkownika
stopiczka

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Images: 0
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 00:36
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron