Papryka Purple Cayenne

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Papryka Purple Cayenne

Postprzez Waski92 » 24 kwi 2018, o 21:53

Sos mam zamiar zrobić po sezonie jak wyrosną Habanero Orange, albowiem z Red suszonej robiłem fantastycznie sosy (nie tylko moim zadaniem. Dodam w przyszłości przepis na forum). Marynować w oleju bym nie chciał, a suszarki aktualnie nie posiadam jakie były by inne metody szuszenia? ;)
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryka Purple Cayenne

Postprzez mkosicki » 24 kwi 2018, o 23:11

Jeśli cienka ścianka to tak jak kolega zasugerował możesz suszyć na papierze/wieszając za ogonki. Byle w mało wilgotnym i przewiewnym miejscu. Jeśli gruba, to w połówkach możesz dać na minimalną temperaturę do piekarnika(najlepiej termoobieg) przy otwartych drzwiczkach, o ile jest to jakieś 50 stopni(ale tracisz na aromacie, nie wiem jak z ostrością). Ale przy grubych polecam spróbować paprykę i dać do słoików w zalewie octowo-cukrowej. Albo nafaszerować mięsem i do piekarnika, będzie pyszny obiad(choć dużo mięsa nie wejdzie, ale zapieczone w sosie pomidorowym to delicje). <chili>
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron