Lekko pożółkłe liście

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Lekko pożółkłe liście

Postprzez kk9 » 4 kwi 2018, o 09:00

Z racji, że jest to mój pierwszy post - na wstępie witam się ze wszystkimi użytkownikami forum!

Czy z poniższej roślinki coś jeszcze będzie? Jeśli tak, to jak to "odratować"? A może nie jest jeszcze tak źle?

Obrazek

Generalnie nasiona posadzone w połowie stycznia - dość długo kiełkowały (być może dlatego, że nie moczyłem nasionek wcześniej). Potem podlewane wodą (dwa razy ze względu wyjazdu nie były podlewane przez 3-4 dni z rzędu - tu moim zdaniem pojawił się problem - przed ostatnim wyjazdem były ładnie zielone). Wątpię, żeby zostały przelane.

Wczoraj pierwszy raz podlane wodą z nawozem.

Będę wdzięczny za wszystkie rady!
Avatar użytkownika
kk9

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2018, o 08:51
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Lekko pożółkłe liście

Postprzez mih000 » 5 kwi 2018, o 07:32

Wg mnie przelewasz
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Lekko pożółkłe liście

Postprzez kk9 » 5 kwi 2018, o 07:50

@mih000 - dzięki bardzo za odpowiedź, to cenna uwaga.

Wody dolewałem za każdym razem, gdy ziemia przestawała być wilgotna. Jak inaczej powinienem podejść do tematu?
Avatar użytkownika
kk9

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2018, o 08:51
Papryki:

Re: Lekko pożółkłe liście

Postprzez mih000 » 5 kwi 2018, o 08:49

Jeśli sprawdzasz na wierzchu to może być zgubne bo pod powierzchnią 4cm nawet może być wilgoć, a tam już na pewno masz korzenie. Papryka szczególnie na początku lubi mieć sucho dlatego zaraz po wykiełkowaniu wstrzymuję podlewanie i czekam aż ziemia przesycha regularnie. Wtedy rośliny rozbudowują korzeń i ruszają do przodu. Na Twoim miejscu odstawiłbym podlewanie na parę dni do czasu aż roślina lekko zwiędnie, następnie podlał delikatnie, i tak w kółko. Ile ma ta roślina światła?

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Lekko pożółkłe liście

Postprzez kk9 » 5 kwi 2018, o 09:27

Super, ogromnie dziękuję za instrukcję. Wystawiona na parapecie (w pomieszczeniu) od nasłonecznionej strony; w nocy bez żadnej lampy.
Avatar użytkownika
kk9

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 kwi 2018, o 08:51
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron