Nie chcą wystartować

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Nie chcą wystartować

Postprzez Franki » 27 mar 2018, o 12:52

Witam wszystkich.
Czy coś robię nie tak, bo te maluchy nie mogą wystartować, tzn są pierwsze liście ale na tym koniec i boję sie że zaraz będzie po nich, a mają już ok 3 tyg.

Rosną tak jak widać, w pokoju bez żadnego boxa bo w tamtym roku moim wynalazkiem chyba wszystkie zabiłem. Dlatego w tym roku postawiłem na prostotę i dbam tylko o to aby w pokoju nie było za zimno, no i oczywiście woda, czasem zmieszana z nawozem.

I z tego co wyczytałem to lepiej im narazie dosypać ziemi niż w kubki od razu przesadzać?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Franki

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2018, o 12:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Nie chcą wystartować

Postprzez solymr » 27 mar 2018, o 12:56

Na tym etapie wystarczy sama woda, jak najwięcej światła oraz dużo cierpliwości. Powodzenia!
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: Nie chcą wystartować

Postprzez Mr. Ed » 27 mar 2018, o 13:01

Ile mają światła? W moim pierwszym sezonie, dawno temu, zostawiłem siewki w półcieniu (musiałem wyjechać na dłużej a nie miałem jeszcze growboksa) i przez 2 miesiące nie wypuściły liści właściwych.

Jeśli nie doświetlasz, skleć jak najprostszą lampę, przynajmniej 4 białe lampy LED w oprawkach GU 10, zimne, pięciowatowe, 20-30 centymetrów nad roślinami - teraz to już kosztuje grosze a robocizny prawie zero...
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Nie chcą wystartować

Postprzez cookieman » 27 mar 2018, o 20:18

u mnie dosyć szybko wystartowały różne odmiany, po 3 tygodniach miały już liście właściwe, kiełkowałem na papierowym ręczniku na to pestki kolejny ręcznik, wszystko zwilżone i w torebkę foliową obok kaloryfera (20-23 stopnie)
potem kubek plastikowy ziemia woda i wszystko nakryte folią śniadaniową, mega szybko wtedy rosły, po zdjęciu folii tak jakby na tydzień zatrzymał się wzrost ale teraz znów przyspieszyły.
nie używałem ani lamp ani nawozów

nie wiem czy to może być powód ale ziemia wydaje się na trochę przelaną
Avatar użytkownika
cookieman

NOWY
 
Posty: 25
Images: 7
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 21:39
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron