Uprawa w tunelu foliowym, w gruncie czy w donicach ?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Uprawa w tunelu foliowym, w gruncie czy w donicach ?

Postprzez rodos37 » 4 mar 2018, o 18:29

Cześć wszystkim ;)

Jak wielu z nas przygotowuję swoje "damy" powoli do wiosny , z niecierpliwością czekając na koniec maja aby drzewka wystawić do szklarni na zewnątrz :)
Kupiłem niewielki tunel a mianowicie 2mx3m , pytanie na które nie mogłem znalezć odpowiedzi.. W czym korzystniej uprawiać pod tunelem foliowym ?
Opcje są dwie :
- pierwsza to przekopać te 6m2 i wsadzić papryki do ziemi czy ?
- druga to zakupić donice produkcyjne 7.5l wypełnić podłożem poukładać w tunelu jedna obok drugiej i tak uprawiać ?

Co będzie korzystniejsze , w czym będą rosły i owocowały lepiej ? Jakie będą wady lub zalety uprawy opcji 1 vs. 2 ?
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi <thumright> , pozdrawiam.
Avatar użytkownika
rodos37

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 15:52
Lokalizacja: Radomsko
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Uprawa w tunelu foliowym, w gruncie czy w donicach ?

Postprzez Mr. Ed » 4 mar 2018, o 18:35

Opcje są co najmniej trzy, a trzecia też wygląda dość ciekawie: Donice spinane.

Stawiasz spinane opaski z twardej folii na gruncie i napełniasz dobrym podłożem. Roślina rozbudowuje korzenie w tym cylindrze a jednocześnie wrasta pod spodem w grunt. Z jednej strony nie trzeba głęboko przekopywać podłoża (chyba? niech się foliakowcy wypowiedzą), a z drugiej krzak ma więcej miejsca na rozwój bryły korzeniowej niż w doniczce.
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Uprawa w tunelu foliowym, w gruncie czy w donicach ?

Postprzez rodos37 » 4 mar 2018, o 19:10

Dzięki wielkie :D bardzo dobry pomysł z tymi donicami spinanymi , gdzieś to chyba widziałem wcześniej ale nie wiedziałem jak się to nazywa <thumright> , to jak „dwa w jednym” uprawa w donicy z wybranym przez siebie podłożem która dodatkowo ciągnie minerały i wilgoć z ziemi.

Jakie wielkości lub pojemności tych donic proponujesz aby roślinki miały się dobrze ? Wiesz może jak głęboko korzenie wrastają w glebę , czy będę mógł je potem zabrać aby za bardzo nie uszkodzić części korzonków i przezimować w piwnicy ? Tej zimy z 40-stu wykopanych z dworu krzaczków przezimowało 5 :( , reszta uschła..
Avatar użytkownika
rodos37

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2018, o 15:52
Lokalizacja: Radomsko
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron