Hodowla habanero orange

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Hodowla habanero orange

Postprzez Waski92 » 6 lut 2018, o 12:32

Witam serdecznie piszę z zapytaniem kiedy rozpaczać hodowle habanero orange. W zeszłym roku już próbowałem hodować, ale zbyt późno się za to zabrałem i niestety z habanero mi nie wyszło. Udało mi się jedynie wyhodować kilka sztuk Jalapeno i Purple Cayenne. Napiszcie proszę kiedy zacząć sadzić jakieś porady co do uprawy. Czy musiałbym na początku trzymać je pod jakimiś lampami? Jeśli tak to pod jakimi. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Daniel. <thumright>
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Hodowla habanero orange

Postprzez kvag » 6 lut 2018, o 13:42

Siema,

na wstępie zaznaczę, że to mój pierwszy sezon i nie jestem żadnym znawcą, ale opowiem na swoim przykładzie.

20 stycznia wysiałem 19 nasion Habanero Orange. Po namoczeniu od razu do ziemi. Wykiełkowało mi 17sztuk. Trzymam je od samego początku w boksie i doświetlam 2xled 12v 6500k 4000lumenów. W boksie jest stała temperatura 25-26 stopni. Nie wiem jak z wilgotnością.
Avatar użytkownika
kvag

NOWY
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Piaseczno/Warszawa
Papryki:

Re: Hodowla habanero orange

Postprzez Bim8er » 6 lut 2018, o 13:55

Zacząć jak najszybciej. W zeszłym roku dałem nasiona na kiełkowanie 1 lutego i się wyrobiłem z plonami. W tym roku 3 lutego, i pierwsze wykiełkowały właśnie pomarańczowe habanero (dziś). O tej porze roku lepiej w boxie, chociaż w zeszłym miałem rośliny na południowym oknie - z początku się trochę wyciągnęły ale koniec końców wyszło ok.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Bim8er

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 54
Dołączył(a): 26 sty 2017, o 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Papryki: Chińczyki

Re: Hodowla habanero orange

Postprzez PawelPablo » 6 lut 2018, o 23:30

Dwa lata temu wysiałem 25 lutego i nie narzekałem na krzaczki(bez doświetlania). Oczywiście im szybciej tym lepiej, a jeśli masz jeszcze możliwość doświetlania to już w ogóle bardzo dobrze.
Dodam jeszcze 3 grosze co do porad:
http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=19&t=4886
Tu masz najważniejsze rzeczy co do hodowli w pigułce.
Czytaj forum, growlogi innych użytkowników. Nikt nie wymyśli tu koła na nowo- większość przypadłości jest tu opisana wraz z sposobem na ich pozbycie się.
Dodam, że w tym roku mam zamiar wysiać 10 lutego :)
Avatar użytkownika
PawelPablo

NOWY
 
Posty: 21
Images: 7
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 20:55
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Papryki:

Re: Hodowla habanero orange

Postprzez Waski92 » 28 lut 2018, o 14:14

Zrobiłem tak jak mówiliście już 3 sztuki mają łodygi po ok 5-7 cm i idą dalej. Mam jednak jedno pytanie mam zamiar kolejny raz kupić nawóz Biohumus uniwersalny. Jego zalecane użycie między lutym, a wrześniem to używanie go przy każdym podlewaniu. Nie jest to zbyt częste? Mam się stosować to informacji na opakowaniu?

P.S: Zeszło roczna roślinka wczoraj zauważyłem, że nabrała kolorów i zaczyna już puszczać kwiatki. Jaki dla niej byście polecili preparat, żeby przypadkiem kwiatki nie zaczęły oblatywać. Z góry dzięki za odpowiedz pozdrawiam Daniel. ;) <salut>
Avatar użytkownika
Waski92

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 67
Images: 5
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 23:43
Lokalizacja: Wielkopolskie
Papryki: Jalapeno, Habanero Orange, Red, White, Chocolate

Re: Hodowla habanero orange

Postprzez regcart » 28 lut 2018, o 14:42

Średnio w normalnych warunkach na pierwsze roślinki należy czekać około trzech tygodni 9piszę na podstawie własnego doświadczenia)
Co do nawożenia na początku ostrożnie by nie spalić pól na pół z wodą raz na dwa tygodnie wystarczy.
Avatar użytkownika
regcart

NOWY
 
Posty: 14
Dołączył(a): 10 wrz 2016, o 10:41
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron