Kilka pytań początkowych.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Kilka pytań początkowych.

Postprzez Grzegorzewsky » 3 lut 2018, o 11:28

Dzień dobry, od dłuższego czasu zastanawiałem się nad uprawą papryczek i w tym roku postanowiłem to w końcu rozpocząć.
Pierwsze kroki już podjąłem i mam kilka pytań. Na obrazku przedstawiona jest Pepperoni którą po wcześniejszym kiełkowaniu przełożyłem do ziemi i tu pada pierwsze pytanie, czy rozwija się ona prawidłowo i kiedy należy je rozsadzić do osobnych doniczek?

https://zapodaj.net/9cb0a435ab30f.jpg.html

Następne pytanie dotyczy kiełkowania, zastosowałem sposób, który wypalił z Pepperoni, umieściłem nasiona Jalapeno (mild) (od 7 dni), Apache (od 5 dni) i Piri Piri (od 2 dni), Jalapeno jest już 7 dni pod "kopułą" i kiełków brak, w tym czasie Apache która znajduje się 5 dni, już puściła, więc tutaj pytanie, czy Jalapeno, potrzebuje więcej czasu? Czy po prostu zapewniam jakieś złe warunki?
Dodam że Nasiona kupiłem z pewnego sklepu internetowego (Pepperoni wykiełkowała z 90% nasion) i zostały mi do namoczenia jeszcze Habanero red i Carolina Reaper, więc jeśli popełniam jakiś błąd, napiszcie mi jaki, gdyż nie chcę go powielać.
Na foto moje kopułki :D

https://zapodaj.net/d36d0d9ef5bfb.jpg.html
Avatar użytkownika
Grzegorzewsky

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2018, o 11:05
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kilka pytań początkowych.

Postprzez CATALAYA » 3 lut 2018, o 16:09

Po pierwsze ja sadzę papryki zawsze osobno, żeby nie chrzanić się z rozsadzaniem. Skoro już tak zrobiłeś jak zrobiłeś to teraz musisz uważać żeby korzenie się że sobą nie poplątały. Jeśli jednak tak się stanie to uważaj przy rozplątywaniu żeby ich nie uszkodzić. Widać, że Twoje papryki trochę się wyciągają. Za mało światła z zewnątrz. Dlatego wczesne uprawy wymagają doświetlania. Co do kiełkowania to różne odmiany kiełkują w różnym czasie, nawet do 6 tygodni :!: Trzeba też brać poprawkę na kondycję i sposób przechowywania nasion. Czasem kiełkowalność jest zbliżona do 100% a czasem szkoda gadać.
Przy kiełkowaniu ważna jest temperatura i wilgotność. Trzeba też przewietrzyć co jakiś czas albo zrobić dziurki w przykrywkach żeby nie wdała się pleśń.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości