który tunel foliowy?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: który tunel foliowy?

Postprzez lath » 6 lut 2018, o 18:16

maillo93 napisał(a):lath- łap foto :)


Myślałem nad podobnym rozwiązaniem, ale w tym sezonie chcę zrobić inaczej mianowicie

chce wyciąć ten zepsuty zamek i wszyć w jego miejsce rzep lub jakiś lepszy zamek

z drugiej strony też chcę wyciąć drzwi

jak się sprawdzi to pewnie tak zostanie, a jak nie to pierdyknę takie drzwi jak ty masz :)

W zeszłym sezonie moje tunele prezentowały się tak:

13736

13737
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: który tunel foliowy?

Postprzez ras13 » 6 lut 2018, o 18:55

Dziunia87 napisał(a):Podpinam się pod temat z pytaniem:

Jakiej wielkości tunel foliowy uważacie na najbardziej optymalny?

*chciałabym w końcu w tym roku sprawić sobie tunel, ale nie wiem w jaki metraż celować. Nie chcę wielkiego molocha, który zajmie "pół ogrodu", a z drugiej strony obawiam się, że taki 2x3m będzie zdecydowanie za mały...

Czy tunel o szerokości 2m nie będzie za wąski? Jakie macie zdanie?

Wstępnie myślę o wymiarach 2,5x4m.

Macie zdjęcia swoich tuneli? Jaki metraż i ile krzaków tam trzymacie?
Jakieś własne opinie, spostrzeżenia?


Mój 3x6 metrów z czego zazwyczaj połowa to chili a druga połowa pomidorki.
Najlepiej pójść do ogrodu z taśmą mierniczą lub sznurkiem z supełkami co metr i sobie mniej więcej obmierzyć ogród. Wtedy będziesz wiedziała na jaką wielkość możesz sobie pozwolić. Fajnie też jest coś uprawiać innego w foliaku niż same papryki, nie ograniczajmy się. Polecam wyżej wymienione pomidorki, zioła, bataty, bakłażany czy inne.
Avatar użytkownika
ras13

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 539
Images: 312
Dołączył(a): 6 cze 2011, o 19:16
Lokalizacja: whitestock
Pochwały: 2
Papryki:

Re: który tunel foliowy?

Postprzez Chillibizon » 6 lut 2018, o 23:08

Bakłażany i cykorie z foliaka są świetne, a i jeszcze kiwano se obczajcie;)
Avatar użytkownika
Chillibizon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 87
Images: 16
Dołączył(a): 23 sty 2018, o 19:53
Pochwały: 2
Papryki:

Re: który tunel foliowy?

Postprzez Piorko » 12 cze 2018, o 09:56

Jakoś mi nigdy nie było po drodze z PCV i aluminium, takie konstrukcje niestety nie są dość wytrzymałe. Da się je oczywiście bardziej ustabilizować, jednak w dalszym ciągu rurki padną od obciążenia śniegowego lub zaczną się wypaczać pod wpływem dużego nacisku wiatru. Dużą wadą jest to że na takim stelażu nie można podwieszać doniczek, traci się w ten sposób miejsce które dałoby się zagospodarować sadzonkami.. W zamkniętych cieplarniach może dojść do przegrzania lub zawilgocenia foliaka. W przypadku małych struktur do 7,5 m2 para drzwi wystarczy, jednak w dalszym ciągu jest to mało optymalne rozwiązanie. Wietrzenie wymaga czasu. a bez dodatkowej bariery do środka mogą przenikać agrofagi. Duże namioty wymagają czegoś więcej niż uchylania drzwi.. Rozwiązaniem które jest optymalne jednak kosztowne jest inwestycja w tunel foliowy wielowegetacyjny z wietrzeniem bocznym. Na obu ścianach takiego namiotu zamontowane są ekrany z foli które podwija się korbami, podniesione tworzą wewnątrz efekty cyrkulacji. Przepływ powietrza umożliwia dostosowanie mikroklimatu (ciepła i wilgotności) do odmiany oraz etapu wegetacji. Za taką płachta jest siatka przeciw owadom, która utrudnia przenikanie szkodnikom do wewnątrz. Taki tunel foliowy jest w ofercie polskiej marki [usunięto - przyp. red.], no i całkiem sporej ilości sklepów. Do poglądu podsyłam linka jak taki foliak wygląda: [Spam - przyp. red].
Avatar użytkownika
Piorko

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 cze 2018, o 09:12
Papryki: hot top

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości