Mój pierwszy raz. Proszę o porady.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Mój pierwszy raz. Proszę o porady.

Postprzez atyde » 28 sty 2018, o 11:23

Na samym początku chciałbym się przywitać :)
Będzie to mój pierwszy wysiew (jeśli się nie spóźniłem).
Chciałbym się dowiedzieć jaki odmiany polecacie na pierwszy raz, jakieś niezbyt wymagające. Chciałbym zasadzić ok 20 krzaków.
Rosnąć będą na dworze, ziemię mam kupioną jakoś specjalna do wysiewu, takie kubeczki plastikowe do wysiewania również. W co jeszcze zainwestować? jakieś odżywki?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
atyde

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sty 2018, o 11:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Mój pierwszy raz. Proszę o porady.

Postprzez ch4 » 28 sty 2018, o 12:30

Witaj Atyde,
atyde napisał(a):Będzie to mój pierwszy wysiew (jeśli się nie spóźniłem).

Z mniej wymagającymi odmianami jak się pospieszysz, to spokojnie dasz radę.

atyde napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jaki odmiany polecacie na pierwszy raz, jakieś niezbyt wymagające.

Z moich typów łatwo i szybko rosnące w naszym klimacie, a przede wszystkim bardzo smaczne odmiany to:
- De Arbol
- Lemon Drop
- Piri-Piri
- Bishop`s Crown
Ale możesz się też pobawić w typowo rodzime odmiany jak Cyklon, Rokita, Bronowicka itp. choć te kupisz zapewne szybciej i taniej na targu.
Na bardziej wymagające i zdecydowanie ostrzejsze odmiany c.chinense zwłaszcza rosnące na dworze może być już trochę późno chyba, że posadzisz je w doniczki i podgonisz je mocno pod lampą, a na jesieni zabierzesz do domu.

atyde napisał(a):Rosnąć będą na dworze, ziemię mam kupioną jakoś specjalna do wysiewu, takie kubeczki plastikowe do wysiewania również. W co jeszcze zainwestować? jakieś odżywki?

Zachęcam do poczytania <study>
Lektura obowiązkowa, to:
- Dla nowych hodowców
- Poradniki
a następnie
- Nasze growlogi

Jeśli coś będzie niejasne, śmiało pytaj - pomożemy.

Pozdrawiam <salut>
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości