Bolivian Rainbow Pepper

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Bolivian Rainbow Pepper

Postprzez marcelluss » 11 gru 2017, o 16:13

Hej,
Zamówiłem sobie nasiona "Bolivian Rainbow Pepper Plant Tree". Od sprzedawcy Azjaty otrzymałem również instrukcję.

1. Włożyć nasiona na 35 dni do lodówki
2. Następnie moczyć nasiona przez 2h w temperaturze 30-45 stopni lub w chłodnej wodzie przez 6-12 godzin.
3. Wyłożyć je na chusteczkę i przykryć kolejną
4. Po 2ch tygodniach powinny wykiełkować i wtedy dać je do ziemi.

Moje pytanie jest następujące, czy te papryki ozdobne mają taka formę siania czy mogę je posiać standardowo, czyli na kilka godzin do wody z czosnkiem. Potem do bardzo małych doniczek i wraz ze wzrostem przesadzać je do większych doniczek?
Avatar użytkownika
marcelluss

NOWY
 
Posty: 28
Dołączył(a): 17 kwi 2016, o 10:17
Papryki: Czyż ogromna wiedza, moc, zrozumienie, nie są wystarczające, aby czcić Ori?

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bolivian Rainbow Pepper

Postprzez meerr » 12 gru 2017, o 11:59

Na 35 dni do lodówki? Pierwsze słyszę. Zrób podstawową metodą najlepiej. Albo z wyłożeniem na wacik wtedy widzisz kiedy i czy wgl wykielkuja
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Bolivian Rainbow Pepper

Postprzez solymr » 12 gru 2017, o 12:59

Stratyfikacja nasion jest dla wielu roślin wskazana, natomiast w przypadku papryki, nie jest to potrzebne.
A co to za Azjata, chyba nie z aliexpress, jeśli tak to masz 99% szansy, że zamiast Bolivian Rainbow będzie thai chili lub coś podobnego.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości