Jakieś dobre rady?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 8 gru 2017, o 22:46

Cześć. Dopiero zaczynam swoją przygodę z papryczkami. Posadzilam 4 odmiany jalapenio orange, piri piri, Trinidad scorpion i numex sunglo. Słyszałam że tylko 1/3 wyrasta więc posadzilam wszystkie nasionka i wszystkie ładnie wykielkowaly. Papryczki sa juz podsypane, niektórym ladnie rosna listki. Niestety wczoraj mi dwie uschly. Co może być tego powodem? Dziś zauważyłam że i trzecia zaczyna padać. Proszę o jakieś dobre rady jak dalej dbać żeby pięknie rosły :)
Moje papryczki na zdjęciu

-- 8 gru 2017, o 22:48 --

Niestety nie mogę dodać zdj "rozszerzenie jest zablokowane" jak dodać zdj z galerii?
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez lath » 9 gru 2017, o 09:21

może coś w doniczce siedzi, ja bym wymienił ziemię, korzenie roślin przemył
Zbiór 2018: 27,398 kg
Avatar użytkownika
lath

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 153
Images: 227
Dołączył(a): 22 lis 2017, o 13:01
Pochwały: 3
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez Valakras » 9 gru 2017, o 10:59

Cześć, Podaj troszkę więcej szczegółów. Jak często podlewasz I czym, jaka temperatura, jaka ziemia. Wtedy napewno więcej będziemy w stanie powiedzieć. <thumright>. Co do zdjęć możesz użyc zewnętrznego hostingu <chili>
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 gru 2017, o 14:03

Valakras napisał(a):Cześć, Podaj troszkę więcej szczegółów. Jak często podlewasz I czym, jaka temperatura, jaka ziemia. Wtedy napewno więcej będziemy w stanie powiedzieć. <thumright>. Co do zdjęć możesz użyc zewnętrznego hostingu <chili>


Podlewamy dwa razy dziennie ponieważ stoją na parapecie pod którym jest karolyfer i szybko się wysusza ziemia, podlewam woda przegotowana. Temperatura w pokoju waha się 21-23°. Obok mam też zioła melise, miętę meksykańską i zwykła i z nimi nie ma problemu. Rosną ładnie w tych samych warunkach

-- 9 gru 2017, o 14:07 --

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez Valakras » 9 gru 2017, o 16:39

Ja osobiście bym obstawial miejsce (kaloryfer) i to że ziemia zbyt szybko wysycha przez co podlewacie zbyt często. Ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.
"Mama always said growing was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."
Avatar użytkownika
Valakras

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 133
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 16:50
Lokalizacja: Sosnowiec
Papryki:

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 gru 2017, o 16:55

Valakras napisał(a):Ja osobiście bym obstawial miejsce (kaloryfer) i to że ziemia zbyt szybko wysycha przez co podlewacie zbyt często. Ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Podstawilam skrzynkę kartonowa pod spód żeby było wyżej, wysycha ale wolniej niż wcześniej no ale wysycha. To jest jedyne miejsce gdzie jest najdłużej słońce i gdzie wgl w mieszkaniu jest najjaśniej
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez tomaszek » 9 gru 2017, o 17:30

W dnach pojemników masz zrobione dziurki? bo jeżeli nie to może wydawać Ci się że przesychają a wewnątrz cały czas jest mokro i są przelane a to nie wróży nic dobrego.
Przed kolejnym podlewaniem sprawdzaj czy kubeczki z roślinami są leciutkie.
Postaraj się jeszcze bardziej odizolować je od źródła ciepła,może deska lub jeszcze więcej warstw kartonu ponieważ tak częste przesuszanie podłoża może spowodować jego zasolenie.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 gru 2017, o 17:43

tomaszek napisał(a):W dnach pojemników masz zrobione dziurki? bo jeżeli nie to może wydawać Ci się że przesychają a wewnątrz cały czas jest mokro i są przelane a to nie wróży nic dobrego.
Przed kolejnym podlewaniem sprawdzaj czy kubeczki z roślinami są leciutkie.
Postaraj się jeszcze bardziej odizolować je od źródła ciepła,może deska lub jeszcze więcej warstw kartonu ponieważ tak częste przesuszanie podłoża może spowodować jego zasolenie.


Dziurki są w każdym kubeczku na dole. Podlewamy dopiero gdy widzę że na dnie nie ma kropelek a ziemia jest jasna a nie ciemna. Masz rację spróbuje położyć coś jeszcze. A kiedy powinnam je przesadzić do czegoś większego?
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez tomaszek » 9 gru 2017, o 17:50

Ziemia może być jasna po wierzchu pogmeraj :) i sprawdź głębiej.
Jeszcze długo do przesadzania,jak bryła korzeniowa wypełni pojemniki.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Jakieś dobre rady?

Postprzez meerr » 9 gru 2017, o 18:01

tomaszek napisał(a):Ziemia może być jasna po wierzchu pogmeraj :) i sprawdź głębiej.
Jeszcze długo do przesadzania,jak bryła korzeniowa wypełni pojemniki.

Dobrze zrobię tak jak mówisz i zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Nie ma wyjścia bez wejścia ;)
Avatar użytkownika
meerr

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1 gru 2017, o 13:09
Papryki: :)

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron