Pomoc przy ratowaniu krzaczków.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pomoc przy ratowaniu krzaczków.

Postprzez SamLag » 21 lis 2017, o 21:22

witam,jakiś czas temu wpadłem na pomysł hodowania papryczek,lecz doczytałem że okres kiełkowania i siania przypada na styczeń/luty , także jeszcze dużo czasu do pierwszego kroku.Dostałem od znajomego papryczki które rosły u niego na działce na jednej jest mała zielona papryczka którą widać na załączonym obrazku .Oto one: Patrząc na te z forum to bardzo mizerne ,ale do rzeczy. Pojechałem do ogrodniczego i zaopatrzyłem się w SUBSTRAL ZIEMIA TERRA HUMUS DO ZIÓŁ PODŁOŻE i BIOHUMUS DO ZIÓŁ (tak mi polecił sprzedawca) przesadziłem krzaki do doniczek które widać na załączonym obrazku z starych donic woda aż się wylewała . I tu moje pytanie czy dolewać jeszcze biohumus jak tak to w jakich ilościach lub co jeszcze mogę zrobić aby pomóc roślinką. Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
SamLag

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 20:03
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pomoc przy ratowaniu krzaczków.

Postprzez Algiz » 22 lis 2017, o 07:42

1. Dobrze zrobiłeś przesadzając roślinę do nowej gleby. Dodatkowo ziemia, którą wybrałeś zawiera aktywne kwasy humusowe, które pozwolą obniżyć stres związany z przesadzaniem.
2. Postaw roślinę na dobrze nasłonecznionym parapecie.
3. Postaraj się trochę przesuszyć ziemię. Zimą roślina potrzebuje mniej wody dodatkowo jej nadmiar może wpływać na pojawienie się pleśni w ziemi. Papryki zawsze lepiej trochę przesuszyć niż przelać.
4. Zerwij ten owoc. Roślina nie jest na tyle silna, żeby pakować w niego energię. Zrywając go pozwolisz na skierowanie produktów fotosyntezy do bardziej potrzebnych miejsc.
(Wydaje mi się, że czytałem, iż nie zostawia się owocu na głównym rozgałęzieniu rośliny. Prośba jednak, żeby ktoś to potwierdził lub obalił.)
5. Patrząc na liście, nie jestem pewien, czy są brudne, czy zaatakował je jakiś grzyb. Jeśli tak zastosuj oprysk. Mi sprawdził się Polyversum WP.
6. Odnośnie nawiezienia rośliny biohumusem nie potrafię się wypowiedzieć. Osobiście postawił bym roślinę pod dodatkowym oświetleniem i za jakiś czas potraktował dolistnie Substralem do owoców i warzyw.

Powodzenia <chili>
Avatar użytkownika
Algiz

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 56
Images: 4
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 09:48
Papryki:

Re: Pomoc przy ratowaniu krzaczków.

Postprzez mih000 » 22 lis 2017, o 09:51

Twoja papryka to ubatuba cambuci, na Twoim miejscu nie przejmowałbym się ratowaniem jej tylko poczekał aż owoc dojrzeje, wysuszył nasiona i zasiał ją od nowa w lutym/marcu. Ten gatunek jest plenny i szybko rośnie więc nie ma sensu zimować krzaka wg mnie.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron