habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez thejerkoos » 27 sie 2017, o 20:53

Witam!
Prosto z mostu - kupiłem suszone habanki (nie wiem jakie dokładnie pewnie red, ale...) i okazuje się że nasionka mają zdolność kiełkowania
Chciałbym je posadzić w doniczce, żeby sobie rosły, jednak musiałbym poczekać trochę czasu aby coś zebrać... czy roślinka przeżyje?
Mam ogrzewanie pod oknami w postaci grzejnika (ciepło z pieca centralnego) wodę mam, nawóz mam, okno(światło mam) więc chyba powinna żyć?
Aha... i growboxy i takie tam inne wynalazki narazie odpadają
HEHE MATI MLEKIEM POPIJ XDDDDDDD :lol: :lol: :lol: <chili>
Avatar użytkownika
thejerkoos

NOWY
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 mar 2017, o 20:47
Papryki: jalapy, bulgarian carrot

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez Mr. Ed » 27 sie 2017, o 21:21

Nie widzę problemu. Wsadź do rozsądnie dużej doniczki, postaw na nasłoneczniony parapet i raz na miesiąc potraktuj nawozem do roślin zielonych. Na wiosnę powinien być duży krzak, jeśli nic złego się stanie (patrz przędziorki :evil: ), to odwdzięczy się obfitymi plonami.

Specjalnie ciepło nie musi mieć, byle powyżej 15 stopni i ani razu poniżej zera (uwaga na wietrzenie w zimie).

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez erulogoss » 29 sie 2017, o 17:23

dodatkowo jeśli masz możliwość powiesić koc ratunkowy srebrną stroną (aby odbijał jeszcze więcej światła w stronę rośliny) to na pewno nie zaszkodzi
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez SkArthur » 31 sie 2017, o 19:49

Siemanko. Jestem nowy na forum.
Ja 9 dni temu wysiałem nasiona ze świeżych papryczek które kupiłem w sklepie. Jalapeno i Habanero już zaczęły wychodzić z ziemi i sa te pierwsze listki. Moze pokaże potem fotki bo myślę nad Growlogiem z mojej "zimowej uprawy".

Pytanko co do tego kocu termicznego:
Myślisz że dawać to juz teraz? Dzień jest jeszcze w miare dlugi i slonce mocno grzeje. Nie chciałbym ich spalić.
Po drugie czytam ciągle o kocach termicznych czy innych matach. A czemu nie po prostu folia alu?

Mam jeszcze pytanko co do doświetlania na zimę ale to może na później.
Avatar użytkownika
SkArthur

NOWY
 
Posty: 49
Images: 20
Dołączył(a): 31 sie 2017, o 17:45
Lokalizacja: Wroclaw
Papryki: Habanero, Jalapeno i dwie nijakie nazwane jako "Ostra papryka"

Re: habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez Albin » 31 sie 2017, o 21:09

Teraz nie ma sensu. Poza tym jak trzymasz rośliny na parapecie to też nie powinno nic się spalić.
Ja rok temu wysiałem papryki we wrześniu. Nie doświetlałem, nie cudowałem z żadnymi kocami i w okolicy lutego/marca miałem spory wysyp papryczek.
Avatar użytkownika
Albin

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:51
Papryki:

Re: habanero - urośnie w doniczce przez zimę?

Postprzez DarkSkorpion » 25 wrz 2017, o 10:52

Jeśli wysadzacie teraz nie powinny się Wam wyciągnąć więc nie trzeba doświetlać, gorzej jak byście robili to w grudniu. W szybach okien masz gaz albo folie odbijającą UV, po za tym słońce nie jest już takie mocne.
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron