Cayenne-kwaśno-gorzkie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Cayenne-kwaśno-gorzkie

Postprzez kuper » 26 sie 2017, o 08:52

Witam, hoduje tę odmianę 3 rok i w tym roku poraz pierwszy nie wyczułem ostrości papryk ,mógłbym je jeść jak zwykłe owoce, nie czuje żadnej ostrości i jadłbym je na surowo gdyby nie ten kwaśno-gorzki posmak. W tym roku wysadziłem większą ilość bo chciałem je przerobić na dipy i sosy, no ale niestety, ostrości to nie ma żadnej i to nie z powodu mojej, zwiększonej tolerancji na ostrość. Kumple także nie wyczuli ostrości.
Roślina była zdrowa w 5 litrowych doniczkach, nie przelewana woda i nawożona florovitem na wzrost i później biobloomem na kwitnienie w zalecanych dawkach.
Avatar użytkownika
kuper

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 mar 2014, o 19:53
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Cayenne-kwaśno-gorzkie

Postprzez Borys » 26 sie 2017, o 14:24

Te nawozy BioBizz są przeznaczone głównie na fazę wzrostu i kwitnienia, nie na owocowanie.
Papryka najwięcej fosforu potrzebuje tak naprawdę na początku wegetacji, gdy rozrasta się system korzeniowy, ale też intensywnie asymiluje ten pierwiastek.
Przy kwitnieniu i owocowaniu potrzebuje głównie potasu, który warunkuje gorzko/słodki smak, ale też wapnia i magnezu, których BioBloom nie dostarcza w wystarczającej ilości. Kwestia smaku a tym bardziej ostrości to złożone pojęcie, aby unikać tego typu niespodzianek warto zastosować nawozy organiczne obok mineralnych, ale zamiast BioBloom lepszy byłby np. obornik mineralny/granulat mineralno-organiczny albo kompost, które posiadają sporo wapnia i magnezu.

Niżej ciekawy artykuł o wpływie nawozu organicznego na produkcję kapsaicyny w papryce Trinidad Scorpion:

http://www.aidic.it/cet/17/58/043.pdf
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Cayenne-kwaśno-gorzkie

Postprzez kuper » 29 sie 2017, o 14:20

Ogólnie to kompost i obornik odpada w uprawie parapetowej. Zapach byłby raczej nie do przyjęcia. Chciałbym też mieć uprawę jak najbardziej ekologiczną. Czyli biobloom jest na wzrost i kwitnienie a jak już się pokażą owoce to go odstawiamy i podajemy coś co ma dużo potasu, wapnia i magnezu? Co oznacza warunkuje gorzki smak, wyklucza?

Jaki preparat byś polecił na zaostrzenie papryk?
Avatar użytkownika
kuper

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 mar 2014, o 19:53
Papryki:

Re: Cayenne-kwaśno-gorzkie

Postprzez Borys » 29 sie 2017, o 19:49

Co do obornika (owczego granulowanego) eksperymentalnie umieściłem w doniczce 2litrowej (25g) i 7 litrowej (70g).
Nie ma żadnych przykrych zapachów, nie jest go dużo, wystarczy przysypać kilkoma cm ziemi ;)

podajemy coś co ma dużo potasu, wapnia i magnezu? C

Podlewamy potasowym nawozem, a magnezem (siarczan magnezu) i wapniem (azotan wapnia) pryskamy na przemian.
Naraz te pierwiastki wzajemnie się blokują, a niekiedy tworzą słabo rozpuszczalny osad (w przypadku reakcji z fosforem), a przesadzić nie jest trudno.

Co oznacza warunkuje gorzki smak, wyklucza?

Azot i potas niejako konkurują ze sobą, nadmiar azotu ogranicza pobór potasu, a nadmiar potasu ogranicza azot, jak też magnez czy wapń.
Gdy dochodzi do przenawożenia albo nadmiaru azotu (azotanów), analogicznie odbija się to na smaku owoców - stają się gorzkawe albo zbyt wodniste.

kuper napisał(a):Jaki preparat byś polecił na zaostrzenie papryk?

Nie mam specjalistycznego laboratorium, by dokonywać testów wskazać konkretny preparat ;)
Wg mnie warto postawić na guano peruwiańskie i biohumus obok nawożenia mineralnego, guano zwłaszcza na początku sezonu.
Z organicznych nawozów bogatych w potas - organiczny nawóz Substrala i Targetu, jeśli już stawiasz na organiczne do końca.
Dodatek melasy przy owocowaniu/wybarwianiu wiąże zbędny azot (immobilizacja).
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron