Brak mocy

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Brak mocy

Postprzez zbyniek89 » 22 sie 2017, o 12:08

Witam, czy ktoś może mi doradzić co się dzieje?
Moje jalapeno wiszą już od dłuższego czasu, próbowałem zero ostrości...
To niżej miało być peter pepper wyszło coś innego, próbowałem i jedna była w miarę ostra druga obok nie..wtf.. :?
Powiedzcie mi czy mają dalej wisieć czy już nic nie zdziałam..
Ze 3 razy je podsuszyłem, miało pomóc..nie pomogło
Podsyłam kilka fotek dla zobrazowania sytuacji, pozdrawiam
.... i zazdroszczę, że ma Was co piec..
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Brak mocy

Postprzez Pindin » 22 sie 2017, o 17:51

Cześć
Te długie to poczekaj aż się wybarwią na czerwono lub zółto - to są cayyeny. Jalapeno najbardziej ostre jest też wybarwione na czerwono, ale zielone też są ostre. Ja bym poczekał na spokojnie jeszcze kilkanaście dni, aż pierwsze jalapy albo zaczną pękać, albo zabarwi część lekko na czerwono.
Avatar użytkownika
Pindin

NOWY
 
Posty: 24
Images: 0
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 15:23
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Papryki: Ostre

Re: Brak mocy

Postprzez zbyniek89 » 22 sie 2017, o 18:25

Ok, dzięki śliczne za informację <thumright>
Trochę mnie uspokoiłeś mam nadzieję, że przy tak lipnej pogodzie papryki dadzą radę ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)

Re: Brak mocy

Postprzez Borys » 22 sie 2017, o 19:56

Jak je dotychczas nawoziłeś ?
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Brak mocy

Postprzez zbyniek89 » 23 sie 2017, o 10:52

Nawozić je zacząłem dopiero jak papryczki lekko podrosły. Raz na dwa tygodnie jak było w instrukcji florovitu. Florovit do papryki i pomidorów coś takiego
\/
\/
\/
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)

Re: Brak mocy

Postprzez Borys » 23 sie 2017, o 17:44

zbyniek89 napisał(a):Nawozić je zacząłem dopiero jak papryczki lekko podrosły. Raz na dwa tygodnie jak było w instrukcji florovitu. Florovit do papryki i pomidorów coś takiego

Papryki powinieneś zacząć nawozić przynajmniej od kwitnienia/powstawania pąków - po liściach widać stan niedokarmienia.
Gdy owoce dorastają, przerywa się nawożenie (2-4 tygodnie przed zbiorem sama woda).
Florovit do pomidorów ma azot głównie w postaci amidowej - w stadium wiązania owoców powinien być głównie azotanowy (50-100%).
Jalapeno zwykle zbiera się zielone, także ten wolno wchłanialny azot mógł zamieszać w smaku ale też w ostrości - lepiej gdybyś wtedy podlał zwykłym siarczanem potasu, gdy papryki lekko podrosły albo Substralem do pomidorów (Biponem/PlantonemP/Agrecolem).
Gdy uprawiasz chili w tak małej ilości podłoża licz się też z dodatkowym opryskiem saletrą wapniową i siarczanem magnezu.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Brak mocy

Postprzez zbyniek89 » 23 sie 2017, o 19:39

Ja pierdzielę.. to żeś mnie gościu teraz załamał :|
Myślałem, że woda i kitranie ich przed wiatrem wystarczy. Lepiej się nimi zajmowałem niż świeżo upieczoną małżonką.. a tu taka kiszka.. :roll:
Mam nadzieję, że coś jeszcze z tego będzie ale jak na moje skromne zdanie powinienem już je powoli zrywać.
Swoją drogą dosyć późno zabrałem się za wysiewanie, bo jeszcze na początku czerwca wyglądały tak jak na zdjęciu niżej. No nic zobaczymy co z tego będzie. W przyszłym roku już zrobię to porządnie tak jak powinno być.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)

Re: Brak mocy

Postprzez Borys » 23 sie 2017, o 20:29

W zasadzie odniosłem się do tematu - problemów z ostrością ;) czyli co można by było zmienić/uzupełnić następnym razem.
Ogólnie dobrze Ci owocuje.
Jalapeno to krzaki, które dobrze się czują w stosunkowo dużych donicach czy wiaderkach, na rabatkę lepiej mniejsze annumy np. bulgarian carrot.
Jeśli nie masz warunków i mimo wszystko chcesz uprawiać jak dotychczas, warto uzupełnić nawożenie dokarmianiem dolistnym, głównie mocznikiem, saletrą wapniową i siarczanem magnezu albo gotowym produktem. Zdecydowanie poprawia plonowanie i liczbę zawiązanych owoców.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Brak mocy

Postprzez zbyniek89 » 23 sie 2017, o 21:34

Dziękuję Ci ślicznie za pomocne informacje <thumright>
Papryki trzymam na nasłonecznionym balkonie. Żałuję trochę że nie zainwestowałem w donice a pokusiłem się większą ilością miejsca sądząc je w skrzynce :roll:
Jak wiadomo człowiek na błędach się uczy, a dzięki takim ludziom jak m.in. Ty moje doświadczenie i wiedza z każdym dniem się powiększa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mógł się pochwalić owocami które w pełni mnie usatysfakcjonują, a z tych obecnych jeszcze coś będzie ;)
Pozdrawiam serdecznie <thumright>
Avatar użytkownika
zbyniek89

NOWY
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 maja 2017, o 10:51
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Papryki: Żeby tylko coś wyrosło:)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości