Prośba o identyfikację.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Prośba o identyfikację.

Postprzez McHarr » 9 sie 2017, o 20:59

Witam, kupiłem właśnie na giełdzie jakąś cholerę, ale niestety sprzedawca oprócz tego, że jest ostra to nie potrafił mi nic powiedzieć. Ja ponieważ jestem początkującym hodowcą i póki co mam habanero red, cherry chilli i coś jeszcze to o tej nic nie wiem. Chciałbym zostawić sobie nasiona i spróbować z nią sił w następnym sezonie. Z góry dziekuję.ObrazekObrazek

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
McHarr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 15:47
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez mkosicki » 9 sie 2017, o 21:15

Co za odmiana to niestety nie powiem, wygląda mi na jakieś habanerowate, choć dziwnie podłużne. Ale to nic nie znaczy, nasiona mogą być jakąś mieszanką, zawsze możesz wysiać i sprawdzić co z tego będzie.
Avatar użytkownika
mkosicki

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 90
Images: 8
Dołączył(a): 18 mar 2017, o 15:37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 2
Papryki: Od słodkich do Caroliny, kilkanaście odmian.

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez Leif » 9 sie 2017, o 23:05

McHarr napisał(a):Chciałbym zostawić sobie nasiona i spróbować z nią sił w następnym sezonie.

Wysłane z mojego Sputnika R2D2-HP22B przy użyciu Przodującej Technologji Radzieckiego Sojuza


Jeżeli odmiana jest szczególnie smaczna lub ma jakieś szczególne zalety, na których Ci szczególnie zależy, to czemu nie.
Ale, moim skromnym zdaniem, lepiej jest kupować u bardziej pewnych sprzedających (a przynajmniej choćby takich, którzy wiedzą co sprzedają) i wiedzieć co się kupuje.
Ostatnio edytowano 10 sie 2017, o 09:08 przez Leif, łącznie edytowano 1 raz
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez Borys » 9 sie 2017, o 23:17

McHarr napisał(a):Witam, kupiłem właśnie na giełdzie jakąś cholerę, ale niestety sprzedawca oprócz tego, że jest ostra to nie potrafił mi nic powiedzieć.


Czerwone habanero, przypomina odmianę Guadalupe 8-)

McHarr napisał(a):Chciałbym zostawić sobie nasiona i spróbować z nią sił w następnym sezonie.

Jeśli lubisz czerwone habanero, polecam też inne smaczne odmiany - Red Savina, Congo Trinidad czy Ugandan Red.
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez wpadzio » 10 sie 2017, o 12:46

Borys napisał(a):
McHarr napisał(a):Witam, kupiłem właśnie na giełdzie jakąś cholerę, ale niestety sprzedawca oprócz tego, że jest ostra to nie potrafił mi nic powiedzieć.


Czerwone habanero, przypomina odmianę Guadalupe 8-)

McHarr napisał(a):Chciałbym zostawić sobie nasiona i spróbować z nią sił w następnym sezonie.

Jeśli lubisz czerwone habanero, polecam też inne smaczne odmiany - Red Savina, Congo Trinidad czy Ugandan Red.
A może to habanero gambia?
Avatar użytkownika
wpadzio

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 22:28
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez McHarr » 10 sie 2017, o 16:12

Byćmoże kolory nie odzwierciedlają rzeczywistości. Bardziej to pomarańcz...

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
McHarr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 15:47
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez McHarr » 16 sie 2017, o 10:27

To jest ta odmiana którą obok Habanero i Cherry chilli staram się uprawiać. Nie wiem co to więc wysadziłem w gruncie. Nie mam pojęcia czy jest wieloletnią. Cherry jest jednoroczna więc obok na grządce pięknie owocuje... Ktoś ma pojęcie co to może być? Owoce około 4 cm czerwone jak dojrzeją.Obrazek
Avatar użytkownika
McHarr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 15:47
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez Leif » 16 sie 2017, o 15:35

McHarr napisał(a):To jest ta odmiana którą obok Habanero i Cherry chilli staram się uprawiać. Nie wiem co to więc wysadziłem w gruncie. Nie mam pojęcia czy jest wieloletnią. Cherry jest jednoroczna więc obok na grządce pięknie owocuje... Ktoś ma pojęcie co to może być? Owoce około 4 cm czerwone jak dojrzeją.

Papryki (wszystkie) są generalnie roślinami wieloletnimi (jeżeli je zimujesz albo mają ciepło i słonecznie przez cały rok), jeżeli mają za zimno lub za ciemno to padną, ale to nie oznacza jednoroczności. TO dotyczy tak samo Cherry Chilli, jak i każdego Habanero.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez McHarr » 16 sie 2017, o 15:55

Leif napisał(a):
McHarr napisał(a):To jest ta odmiana którą obok Habanero i Cherry chilli staram się uprawiać. Nie wiem co to więc wysadziłem w gruncie. Nie mam pojęcia czy jest wieloletnią. Cherry jest jednoroczna więc obok na grządce pięknie owocuje... Ktoś ma pojęcie co to może być? Owoce około 4 cm czerwone jak dojrzeją.

Papryki (wszystkie) są generalnie roślinami wieloletnimi (jeżeli je zimujesz albo mają ciepło i słonecznie przez cały rok), jeżeli mają za zimno lub za ciemno to padną, ale to nie oznacza jednoroczności. TO dotyczy tak samo Cherry Chilli, jak i każdego Habanero.


No widzisz, jestem początkujący i wiem tyle co przeczytam. O Cherry chilli akurat chyba na wikipedii czytałem [FACE WITH TEARS OF JOY]
Avatar użytkownika
McHarr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 15:47
Papryki:

Re: Prośba o identyfikację.

Postprzez Leif » 16 sie 2017, o 16:02

McHarr napisał(a):No widzisz, jestem początkujący i wiem tyle co przeczytam.

Poprzeglądaj sobie forum (tu jest w cholerę ciekawych i przydatnych rzeczy) na temat zimowania i robienia bonchi. Wiele odmian jest sens przezimować (np na słonecznym parapecie albo doświetlić), bo wtedy w następnym sezonie nie muszą rosnąć od zera, więc wcześniej się biorą za owocowanie i często robią to mocniej, także warto ogarnąć temat i spróbować. Albo jak masz jakiś szczególnie ulubiony/zasłużony/smaczny/piękny (niepotrzebne skreślić) krzak, to może warto go spróbować przezimować.
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron