Kiedy zrywać dojrzałe papryki?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Kiedy zrywać dojrzałe papryki?

Postprzez peperoni » 6 sie 2017, o 14:43

Witam. Chciałem się dowiedzieć kiedy zrywać dojrzałe papryki? Jest jakiś określony czas od wybarwienia? Czym dłużej wybarwiona wisi na krzaku tym jest ostrzejsza? Na forum z tego co znalazłem każdy mówi co innego, może jakieś źródła z literatury?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
peperoni

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 13:07
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Kiedy zrywać dojrzałe papryki?

Postprzez Borys » 7 sie 2017, o 13:36

To zależy od wielu czynników np. częstość podlewania, obciążenie krzaka paprykami, temperatury...
Papryka osiąga optymalną ostrość, gdy dojrzewa na pełnym słońcu i jest dodatkowo stresowana np. podsuszeniem czy robactwem.
U mnie rekordzistki wiszą około 2 miesięcy po wybarwieniu, zanim zmiękną i zaczną schnąć.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Kiedy zrywać dojrzałe papryki?

Postprzez Albin » 7 sie 2017, o 16:01

Podłącze się. Wybarwia mi się serrano, część już jest czerwona, część jeszcze nie. Po jakim czasie będzie nadawać się do spożycia i będzie ostra? Gdzieś czytałem, że niektórzy po tygodniu zrywają i jest ok a inni czekają miesiąc u dłużej. Dać jej za dwa tygodnie i powinno być w porządku czy czekać dłużej? Raczej będę większość i tak na razie mroził więc czy zrobię to teraz czy za miesiąc to mi bez różnicy, bardziej chodzi o to kiedy są najlepsze.
Z jalapeno miałem tak, że jedna mi się wybarwiła i okazało się, że smakuje jak zwykła papryka. Zero ostrości. Drugą zerwałem zieloną, trochę piekło ale dosłownie minimalnie, jak zamawiam np pizze z jalapeno to jest dużo mocniejsze. Za wcześnie zerwałem? Za późno?
Avatar użytkownika
Albin

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 lut 2017, o 21:51
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron