Pytanie o rozpoznanie

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pytanie o rozpoznanie

Postprzez falku_92 » 31 lip 2017, o 17:59

Witam wszystkich, w marcu rozpocząłem hodowlę Papryczek " Carolina reaper".
Kupiłem nasionka na allegro, gdzie "uczciwy" sprzedawca zapewniał, iż posiada owe nasiona.
Jak się niedawno okazało nie do końca miał rację...
Z około 25 roślinek na dziś dzień tylko jedna wyglądem papryczek przypomina "Caroline".
Natomiast inne papryki odbiegają znacznie od jej wyglądu i tu rodzi się moje pytanie...
Czy ktoś z Was doświadczonych hodowców mógłby mi powiedzieć CO TO MOŻE BYĆ :)
Gdyż nie mam pojęcia jaki wyjściowo mają mieć kolor i czego się mogę spodziewać i czy prawdopodobnie
nie hoduję jakiegoś "szajsu". Jeszcze parę z "krzaków" nie ma plonów, wiec liczę jeszcze na to, że nie tylko
jedna Carolina dostała mi się w zakupie.

Dodaję zdjęcia tej jednej moim zdaniem właściwej oraz tych, których pochodzenie i rodzaj jest mi obce :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
falku_92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 17:35
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pytanie o rozpoznanie

Postprzez Leif » 31 lip 2017, o 18:31

Jak dla mnie to te papryki wyglądają cayenowato, ale jakie dokładnie nie powiem.
Papryka z dwóch ostatnich zdjęć to jak, dla mnie, nie Karolinka. Od biedy można powiedzieć, że wyglądają troszkę habanerowato z kształtu, ale to raczej tak przez grzeczność.

falku_92 napisał(a):Kupiłem nasionka na allegro, gdzie "uczciwy" sprzedawca zapewniał, iż posiada owe nasiona.
Powinieneś podać nicka tegoż "uczciwego" sprzedawcy, żeby uchronić innych plantatorów chili (zwłaszcza początkujących) przed zakupami u niego i zostaniem przez niego... anifuck (jak ta owieczka)

falku_92 napisał(a):Gdyż nie mam pojęcia jaki wyjściowo mają mieć kolor i czego się mogę spodziewać i czy prawdopodobnie
nie hoduję jakiegoś "szajsu".
O tym przekonasz się dopiero za jakiś czas kolego. Ale pociesz się, że masz szanse poznać jakieś nieznane sobie odmiany albo trafić na ciekawego crossa lub coś smacznego o ostrości pozwalającej na spożycie młodemu adeptowi <chili>

falku_92 napisał(a):Jeszcze parę z "krzaków" nie ma plonów, wiec liczę jeszcze na to, że nie tylko
jedna Carolina dostała mi się w zakupie.
Nie liczyłbym na to...
Rzuć okiem na ten wątek - http://www.chilihead.pl/viewtopic.php?f=3&t=4986#p59246

Btw, ja miałem odwrotny problem... - mój problem ;) :lol:
Ostatnio edytowano 31 lip 2017, o 20:52 przez Leif, łącznie edytowano 1 raz
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Pytanie o rozpoznanie

Postprzez falku_92 » 31 lip 2017, o 19:06

Dziękuję za odpowiedź. Szkoda trochę mojej pracy z nadzieją, że otrzymam to co zamawiałem, ale no cóż. Przynajmniej hodowla ładnie urosła i będzie to doświadczenie na przyszłość ;), wiec pierwsze koty za płoty ;) zobaczymy co wyjdzie z tego co jest niewiadome ;)

PS Nick "fantastycznego" sprzedawcy to "voovoov" ! Także szczerze nie polecam ;D
Avatar użytkownika
falku_92

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 lip 2017, o 17:35
Papryki:

Re: Pytanie o rozpoznanie

Postprzez Borys » 31 lip 2017, o 19:13

Twoje papryki to jakieś proste annumy: bell / cayenne / cyklon i krzyżówki

Gdyż nie mam pojęcia jaki wyjściowo mają mieć kolor i czego się mogę spodziewać i czy prawdopodobnie
nie hoduję jakiegoś "szajsu". Jeszcze parę z "krzaków" nie ma plonów, wiec liczę jeszcze na to, że nie tylko
jedna Carolina dostała mi się w zakupie.

Spokojnie, szajs nie szajs, to jednak hodowla, która umożliwia Ci zdobycie doświadczenia.
Byćmoże na nowo odkryjesz smak papryki bell w indywidualnej uprawie organicznej ? :-P

falku_92 napisał(a):
Kupiłem nasionka na allegro, gdzie "uczciwy" sprzedawca zapewniał, iż posiada owe nasiona.
Jak się niedawno okazało nie do końca miał rację...

Podzielam zdanie kolegi wyżej - mógłbyś podać namiary na gościa allegro, który lubi dymać paprykożerców ?

ewentualnie zamieścić adekwatny post w jednym z tematów:

viewtopic.php?f=27&t=1736&p=22087&hilit=czarna#p22087
viewtopic.php?f=31&t=4872&p=57944&hilit=lista#p57944
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Pytanie o rozpoznanie

Postprzez DominBB » 31 lip 2017, o 21:02

Tak sobie myślę że sprzedawcy na allegro robią nieświadomie reklamę temu forum :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości