Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Postprzez Dominik.S » 21 lip 2017, o 23:46

Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie skorka. Zauważyłem ostatnio parę osobników tego gatunku na liściach papryki, chciałbym się dowiedzieć czy mam go traktować jako szkodnika czy wręcz odwrotnie?
W sieci nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi toteż postanowiłem poradzić się bardZiej doświadczonych:)

Ps. Dodam że zauważyłem parę mszyc, spryskalem środkiem target natural jak narazie, za niedługo użyje poleconego przez użytkownika Borys środka. Szczypawki z tego co wyczytalem żywią się mszyca, stąd też pytam, bo korci mnie zostawić nowych lokatorów w celu przepedzenia tych niechcianych:)
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Dominik.S

NOWY
 
Posty: 11
Images: 0
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 17:05
Papryki: Nagalah

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Postprzez Drozdek » 22 lip 2017, o 10:21

Skorek przyjacielem Twym.
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Postprzez DominBB » 22 lip 2017, o 11:41

Dziś znalazłem skorka w papryczce, zjadał ją od środka. Nie mam pojęcia jak sie tam dostał, ale raczej moim przyjacielem juz nie jest!
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)

Re: Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Postprzez Drozdek » 22 lip 2017, o 13:15

Pytanie tylko - co on zjadał? paprykę, czy robactwo które się wcześniej do niej dostało?
Skorek pospolity (Forficula auricularia), zwany potocznie „korcem”, „zausznikiem”, „szczypawką” lub „szczypawicą” – gatunek wszystkożernego, uskrzydlonego owada z rodziny skorkowatych, występujący w Europie. W ogrodach poluje na liczne szkodniki m.in. mszyce i małe gąsienice, jednak niekiedy wgryza się w żywe rośliny. Może także upolować muszkę owocówkę (w hodowli). Jest naturalnym wrogiem rybika cukrowego
Avatar użytkownika
Drozdek

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 118
Images: 4
Dołączył(a): 25 lut 2015, o 19:40
Lokalizacja: pomorze
Pochwały: 4
Papryki: ostre

Re: Skorek Pospolity ( szczypawka, szczypawica)

Postprzez DominBB » 22 lip 2017, o 23:23

Jadł paprykę od środka, do tego stopnia że została cienka skórka, wręcz przezroczysta
Możliwe by urodził się (?) w środku papryczki i zwyczajnie miał dość pikantnego środowiska i chciał z niej wyjść?

Edit!
Poprawka skorek nie wygryzl papryczki, on wszedł do niej po prawdziwego intruza - zieloną gosienice.
Przepraszam przyjacielu, że Cię oskarżyłem bezpodstawnie.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości