Papryczki, kilka pytań.

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Papryczki, kilka pytań.

Postprzez Wolta » 17 lip 2017, o 17:59

Witam, mam kilka pytań dotyczących moich papryczek.
Mam po kilka sztuk papryki peperoni, tabasco, red savina i moruga scorpion.
Wszystkie kwitną, najwięcej owoców ma peperoni, potem tylko na jednym krzaku red saviny są 2 owoce.
1 pytanie, zerwałem zielone peperoni średniej wielkości, było nawet ostre z tym że miało bardzo mocny miąższ. Praktycznie nie było wolnej przestrzenie tylko ten miąższ, zazwyczaj jak kupiłem tą sklepową to była pusta w środku. A ta jest pełna, czy to nie będzie tak że z czasem ten miąższ zniknie ?
2 pytanie, czy jest jeszcze szansa by trinidad moruga scorpion miała normalne owoce? Z tego co widzę to zaraz będzie kwitnąć, ale nie wiem czy w tym klimacie owoce będą miały swoją normalną ostrość?
3 pytanie, czy warto tą polną paprykę podsypywać jakimiś nawozami? Dodam że po tych mocnych wiatrach, i wichurach wszystkie 30 krzaków stoi ale boję się że mało wartości odżywczych będą mieć. Jak dotąd podsypywałem je tylko 2 razy saletrą, ale zastanawiam się czy jeszcze nie warto?
Avatar użytkownika
Wolta

NOWY
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 kwi 2017, o 14:41
Papryki: Pepperoni, Habanero, Tabasco, Moruga Scorpion, Red Savina

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Papryczki, kilka pytań.

Postprzez DominBB » 17 lip 2017, o 18:34

1. Co do środka papryki, nie zrobi sie pusta, to nie wyparuje, chyba ze papryczka jeszcze urośnie i sie "rozejdzie na boki"
2. Nie mam za duzego doswiadczenia, ale z tego co widze co sie dzieje u mnie super hoty dlugo sie zbieraja zeby dojrzec. Masz je pod golym niebem?
3. Jaki według Ciebie wplyw wiatr ma na ich wartości odżywcze? Jak pourywa korzenie to nie bedą mieć żadnej...
Saletra to tylko i wylacznie azot, nawet na poczatku wegetacji bym nie polecal samej ( powinno się zachować proporcje innych skladników fosforu, potasu i mikroelementów), teraz jeśli już masz zawiazane owoce, lepiej pomysl nad polifoska 6 jesli chcesz koniecznie nawoz posypowy.
Avatar użytkownika
DominBB

NOWY
 
Posty: 37
Images: 39
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 11:28
Papryki: od 0 do palenia ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości