Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez krzysiek12 » 17 cze 2017, o 16:41

Cześć mam kilka papryczek. I zastanawiam się czy dadzą radę w tym roku wydać jeszcze owoce. Papryki od dzisiaj wylądowały pod folią.
Od lewej kolejno: Jalapeno, Joe Long cayenne, Cayene orange, Little elf, Purira
Obrazek
Butelka po wodzie dla porównania.
Avatar użytkownika
krzysiek12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 14:23
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez Leif » 17 cze 2017, o 16:48

A kiedy je wysiałeś? Kiedy wzeszły?

Przypuszczam, że małe odmiany jak Little elf, Purira spokojnie dadzą radę, najwyżej od biedy zabierzesz je do domu na parapet, jeżeli zacznie się sezon kończyć.
Z kajenami pewnie będzie podobnie. Co do japek, to nie wiem.

Autor postu otrzymał pochwałę
<chili> Growlog 2017 <chili>

Spoiler:
Avatar użytkownika
Leif

ROZGADANY
 
Posty: 242
Images: 58
Dołączył(a): 23 lut 2017, o 15:03
Lokalizacja: Ciemna Strona Słońca
Pochwały: 4
Papryki: :)

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez krzysiek12 » 17 cze 2017, o 17:02

Wysiane były na przełomie lutego i kwietnia. Wzeszły po około tygodniu. Niestety do około połowy maja miały bardzo mało słońca i praktycznie wcale nie urosły dopiero później przeniosłem je w inne miejsce i zaczęły rosnąć. A czy warto je np zostawić do przezimowania ? Mam też trochę innych krzaków ale są podobny albo mniejszych rozmiarów.
Avatar użytkownika
krzysiek12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 14:23
Papryki:

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez Mr. Ed » 17 cze 2017, o 18:52

Zależy, ile ciepła i słońca dostaną.

Cayenne bez problemu powinny wydać jakieś plony, małe odmiany też. Z Jalapeno będzie trudniej, ale w końcu tę odmianę można zbierać póki zielona.

W zimowanie możesz się zawsze pobawić, czemu nie, ale głównie z ciekawości i dla sportu. Te odmiany rosną szybko i praktycznie wszyscy hodowcy wysiewają je na nowo co wiosnę. Z drugiej strony, jeśli masz w domu słoneczny parapet, to z mniejszych odmian coś w zimie zerwiesz do garnka :)

Autor postu otrzymał pochwałę
.

Wysłane z mojego starego peceta z użyciem palców.

Growbox na białych LED-ach | Growlog 2014 | Growlog 2015 | Growlog 2016 | Growlog 2017
Avatar użytkownika
Mr. Ed

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1024
Images: 380
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 10:47
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 55
Papryki: 2 kilo suszu z ubiegłych sezonów

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez wyrzyk » 1 lip 2017, o 18:38

Witam, nawet jak nie dadzą w tym roku owocu to śmiało zimuj ... ja moje pierwsze papryczki wysiałem w kwietniu pod koniec ... wyrosły pięknie jednak owocować nie chciały, no to całą zimę przestały na parapecie i na następny sezon owoców miałem już od czerwca do września ... teraz z tamtego miotu mam 1 krzak czyli wsumie ponad 2 letni i tez już mam owoce ... może nie jakaś duża ilość ale cieszy mnie to że 2 zimy przetrwała i w dobrym zdrowiu owocuje :)

pozdrawiam

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
wyrzyk

NOWY
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 cze 2017, o 18:47
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez DarkSkorpion » 2 lip 2017, o 13:30

A czy warto je np zostawić do przezimowania ?
Zimuj. Ja moje pierwsze Habanero wysiałem w lipcu 2016 i normalnie przezimowałem. Nie owocowały, bo wiedziałem, że jest na to za późno więc regularnie obrywałem kwiaty. 2 mi padły, ale myślę że to wina nadmiaru wody. Dziś w tych przezimowanych jest sporo nadziei na rekordowy (jak na tę ilość krzaków) zbiór.

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez krzysiek12 » 4 lip 2017, o 13:54

Papryki będę zimował, niestety zostałem zmuszony wyciągnąć je z folii. I teraz mam pytanie czy próbował ktoś posadzić do ziemi papryki a następnie późnym latem je wykopać, przesadzić do doniczek i zimować ? Nie wszystkie krzaki chcę zimować z części będę chciał uzyskać owoce jeszcze w tym roku i dlatego nie chcę teraz wszystkich pakować w donice. Wszystkich krzaków mam niecałe 40. Zdaje sobie sprawę że to trochę dużo jak na pierwszy raz i przesadziłem z ilością :)
Avatar użytkownika
krzysiek12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 14:23
Papryki:

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez Borys » 4 lip 2017, o 14:11

Gdy przenosisz rośliny do doniczek domowych, najlepiej wtedy podciąć górną część, korzenie w pewnym stopniu ulegną uszkodzeniu ale ich nie podcinasz, raczej oprószasz z ziemi i zanim podlejesz, odczekaj te 3-4 dni, aż się najpierw zregenerują, inaczej może wejść patogen.
Gry robisz bardziej radykalne cięcie (zarówno korony jak i korzeni) nie obędzie się bez oczyszczenia korzeni z dodatkiem H2O2, a po wsadzeniu w ziemię mocniejszym doświetlaniu przynajmniej przez 2-3 tygodnie, by odbiło.
Poza tym istnieje ryzyko wniesienia mszyc i owadów w korzeniach, więc po zebraniu owoców podlewasz Mospilanem, a po tygodniu powtarzasz zabieg.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Borys

ROZGADANY
 
Posty: 290
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 16:51
Lokalizacja: Masovia
Pochwały: 28
Papryki: 50 tys - 800 tys SHU

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez DarkSkorpion » 4 lip 2017, o 14:16

Papryki będę zimował, niestety zostałem zmuszony wyciągnąć je z folii. I teraz mam pytanie czy próbował ktoś posadzić do ziemi papryki a następnie późnym latem je wykopać, przesadzić do doniczek i zimować ?
Można tak zrobić tylko tak jak przedmówca pisał. Można ściągnąć na siebie chmarę szkodników i uszkodzić korzenie. Zalecałbym w doniczkach jednak mieć 1/3 ziemi w której obecnie egzystują rośliny żeby nie doszło do szoku (inne pH itp.)

Autor postu otrzymał pochwałę
Pomagam w uzyskaniu odszkodowań i świadczeń z wypadków.
Avatar użytkownika
DarkSkorpion

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 178
Images: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2016, o 19:19
Lokalizacja: Bytom
Pochwały: 4
Papryki: Habanero, Trinidad Moruga Scorpion

Re: Czy papryki dadzą jeszcze radę w tym roku ?

Postprzez krzysiek12 » 4 lip 2017, o 14:36

OK, czyli teraz przesadzać śmiało do ziemi a później przesadzać z zachowaniem części ziemi + przycięcie górnej części rośliny, odczekać kilka dni i później normalnie podlewać + mospilan. A kiedy takie rośliny najlepiej przesadzać do donic z ziemi ? Myślałem koniec sierpnia albo początek września zależnie od pogody.
Avatar użytkownika
krzysiek12

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 mar 2017, o 14:23
Papryki:

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron