Zawijanie młodych liści do środka. Papryki oszalały?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Zawijanie młodych liści do środka. Papryki oszalały?

Postprzez Sinus » 6 cze 2017, o 20:33

Dobry wieczór, miło mi powitać Społeczność Forum tym oto pierwszym wpisem :D
W tym roku i po raz pierwszy w życiu pozwoliłem sobie na amatorską uprawę papryki ostrej. Okres "kubeczkowy" mam już za sobą, roślinki dostały wtedy tj. jakieś 3 tygodnie temu porcję nawozu i dość ochoczo nabrały po tym chęci do życia. Od tygodnia siedzą w większych doniczkach, przystosowały się wszystkie, ale pojawił się problem. W kilku przypadkach górne listki zaczynają zawijać się do środka od strony ogonków. Co do odmian nie mam pojęcia, zapomniałem opisać hodowli <silent> Rośliny od samego początku siedzą w szklarni, podłoże to ziemia ogrodnicza z worków.

Proszę o pomoc w rozwikłaniu tej zagadki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Sinus

ŚWIEŻAK
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 cze 2017, o 19:37
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Zawijanie młodych liści do środka. Papryki oszalały?

Postprzez remixxx » 12 lip 2017, o 07:24

Prawdopodobnie jak u pomidorów, czyli za duże różnice w temperaturze i wilgotności powietrza w szklarni. Pilnuj żeby w słoneczne dni była dobra wentylacja (drzwi/okna otwarte na oścież) a w nocy (zwłaszcza gdy zimna) pozamykane. Przydałoby się też zacieniowanie szklarni siatką cieniującą albo zachlapanie szyb wapnem, żeby słońce za mocno nie grzało.
Avatar użytkownika
remixxx

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Dołączył(a): 1 sty 2015, o 17:38
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości