White Peruvian Habanero - ostrosc

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez Kamiru » 20 lip 2016, o 01:01

Dzisiaj wybarwila mi sie pierwsze papryczka white habanero wiec postanowilem dokonac degustacji.
Spodziewalem sie piekielnej ostrosci nie do wytrzymania bez zapijania mlekiem, ognia ze wszystkich otworow . W koncu ostrosc moze dochodzic do 300,000 SHU.
Ale bylo zjadliwe, z poczatku nic pozniej ostrosc sie nasilala i Zostawal bol w jamie ustnej. Ale calkiem do zniesienia, troche ostrzejsze niz tabasco habanero.
Fajny posmak zostawia w buzi.
Ale czy ta ostrosc taka ma byc? Czy moze z domowej hodowli jakies takie wychodza nie ostre? Ktos probowal ? Tak ma byc ?
Avatar użytkownika
Kamiru

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 08:30
Lokalizacja: Japonia, Hokkaido, Tsurui-mura
Papryki: Chocolate Habanero, Habanero White Peruvian, Piri Piri, Jalapeño Conchos.

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez ishi » 20 lip 2016, o 05:39

A czego Ty się spodziewałeś po habanero ? chcesz mieć ból dupska to zjedz jolke albo jakiegoś scorpiona <chili> <chili> <chili>
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez Kamiru » 20 lip 2016, o 07:03

:D Czyli to norma.? Bo na youtubie mozna znalezc jak ktos habanero testuje to o malo co zgona nie zaliczy. To myslalem, ze bedzie troche ostrzejsze.
Avatar użytkownika
Kamiru

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 08:30
Lokalizacja: Japonia, Hokkaido, Tsurui-mura
Papryki: Chocolate Habanero, Habanero White Peruvian, Piri Piri, Jalapeño Conchos.

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez ishi » 20 lip 2016, o 07:55

Każdy ma inną skale ostrości
Avatar użytkownika
ishi

ROZGADANY
 
Posty: 299
Images: 0
Dołączył(a): 5 mar 2014, o 14:43
Lokalizacja: Piaseczno/Szczecin
Pochwały: 11
Papryki:

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez LamsonXvZ21 » 20 lip 2016, o 10:50

Jeśli zjadłeś i mówisz że jest słaba to twardy z ciebie zawonik :D <thumright> spróbuj coś powyżej 500tyś shu ;)
Avatar użytkownika
LamsonXvZ21

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 188
Images: 64
Dołączył(a): 28 gru 2015, o 17:14
Lokalizacja: Częstochowa i okolice
Pochwały: 3
Papryki: Superhoty ☢

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez solymr » 20 lip 2016, o 12:06

Ostrość papryk to nie jest stała wartość, wszystko zależy od warunków uprawy, nie od kozery podaje się przedział ostrości.
Avatar użytkownika
solymr

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 602
Images: 222
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 11:38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 20
Papryki: 7 pot Katie White F2,7 Pot Primo,Dorset Naga,Scotch Brain,Orange Bleeder

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez mih000 » 20 lip 2016, o 14:19

Kamiru napisał(a):Dzisiaj wybarwila mi sie pierwsze papryczka white habanero wiec postanowilem dokonac degustacji.
Spodziewalem sie piekielnej ostrosci nie do wytrzymania bez zapijania mlekiem, ognia ze wszystkich otworow . W koncu ostrosc moze dochodzic do 300,000 SHU.
Ale bylo zjadliwe, z poczatku nic pozniej ostrosc sie nasilala i Zostawal bol w jamie ustnej. Ale calkiem do zniesienia, troche ostrzejsze niz tabasco habanero.
Fajny posmak zostawia w buzi.
Ale czy ta ostrosc taka ma byc? Czy moze z domowej hodowli jakies takie wychodza nie ostre? Ktos probowal ? Tak ma byc ?



ta papryka jest dość mała, więc i ilość kapsaicyny jest mniejsza niż w 5x większej habanero red na przykład. To jak jakbyś wziął carolina reaper odciął 1/20 i zjadł a potem się jarał, że zjadłeś caroline reaper...
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: White Peruvian Habanero - ostrosc

Postprzez Kamiru » 20 lip 2016, o 21:09

Czyli raczej wszystko z nia w porzadku? Bo na forum byl post, ze ktos mial skorpiona, ktory wgl nie byl ostry wiec martwilem sie czy aby jakos mi sie nie wyostrzyla. Wiem , ze mala a w dodatku zjadlem tylko polowe i dalem polowe mojej zonie. Kocham ostre jedzenie, ale doswiadczony specjalnie nie jestem. Wiec nie wiem jak ocenic czy to mocno ostre czy nie o nie mam odniesienia.
Avatar użytkownika
Kamiru

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 78
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 08:30
Lokalizacja: Japonia, Hokkaido, Tsurui-mura
Papryki: Chocolate Habanero, Habanero White Peruvian, Piri Piri, Jalapeño Conchos.


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości