Oszukali mnie banda złodziei

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez Psyhe » 11 lip 2016, o 21:11

koskow napisał(a):a mozecie mi prosze powiedziec kiedy zrywać jalapeno ? moje sa te z pierwszego obrazka w tym poscie, po czym poznac ze sa juz gotowe ?

Są już prawie gotowe :)
Ogólnie możesz je potrzymać aż pojawia się na nich pęknięcia kiedy są zielone jeszcze.
Wiekszośc ludzi zrywa zielone, aczkolwiek jak je bedziesz trzymał długo to się wybarwią na czerwono.

Zielone- chrupkie jędrne ostrzejsze
Czerwone- miękkie, smaczniejsze, mniej ostre

P.s od siebie dodam ze Jalapeno super papryka do wędzenia polecam !
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1810
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez koskow » 12 lip 2016, o 22:25

ostatnie pytanie moi drodzi, jestem troche zdesperowany po pół rocznej hodowli, wlasnie robilem pizze, i postanowilem zerwać najwiekszą papryke ze swojej hodowli, miala ok 3 cm szerokosci i 7 dlugosci i co ? pokroilem ja i uwaga : smakuje jak zwykly liść, jak bym trawe jadl, zero pikanterii, zero smaku papryki jalapeno, zero smaku papryki, myslem ze jak wloze na pizze i upieke to uwolni smak, ale to samo, zero smaku, musialem wybierac z pizzy bo smakowalo jak bym łodyge jadl, co jest grane ? miesiac temu robilem podobny test i bylo to samo, myslalem ze to sie zmieni, moje papryki to te na pierwszej stronie tego wątku, czy ktos mial podobny problem ?
Avatar użytkownika
koskow

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 kwi 2016, o 20:34
Papryki:

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez mih000 » 13 lip 2016, o 07:36

masz niedojrzałą paprykę, a i to na bank nie jest jalapeno wiec raczej musisz poczekac na wybarwienie do czerwonosci
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez Syndi » 13 lip 2016, o 08:35

Niektóre odmiany Jalapeno, uprawiane poza gorącym klimatem, mogą być praktycznie nieostre i nawet wybarwienie na czerwono im nie pomoże, natomiast wszystkie w smaku są bardzo smaczne (raczej nie smakują jak liść ;) )
Swego czasu sierra miał takie - były dość mocno "popękane" - w zalewie octowej rewelacyjne - mimo tego, ze nieostre.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Syndi

CHILIHEADMOD
SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1304
Images: 52
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 16:13
Lokalizacja: wieś niedaleko od Stolicy
Pochwały: 20
Highscores: 1
Papryki: ...są dla mnie najważniejszą przyprawą

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez koskow » 13 lip 2016, o 09:26

mih000 czemu twierdzisz ze to nie jalapeno ? mowimy o obrazku na poczatku wątku po lewej stronie, o ile wiem one sie nie bartwia na czerwono
Avatar użytkownika
koskow

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 kwi 2016, o 20:34
Papryki:

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez mdab » 13 lip 2016, o 12:20

To pierwsze zdjęcie wygląda raczej na Jalapeno (jednak ze zdjęcia ciężko stwierdzić jaki jest dokładnie kolor owoców, są zielone ale ciężko dostrzec odcień). Ja bym poczekał aż papryki zaczną się przebarwiać na czerwono i wówczas można powiedzieć czy będą ostre czy nie. Już w kilku miejscach spotkałem się z tezą, że zielone są ostrzejsze ale się z tym nie zgadzam (mogą być bardziej słodkie ale ostrzejsze są czerwone, przynajmniej przez kilka sezonów u mnie zawsze czerwone były bardziej ostre).
Avatar użytkownika
mdab

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 131
Images: 120
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 16:44
Lokalizacja: Podkarpacie (pow. jasielski)
Pochwały: 2
Papryki: Słodkie, ostre, w sumie około 25-30 gatunków...

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez sierra38 » 13 lip 2016, o 13:33

mdab napisał(a):Przecież nikt nie narzeka. Myślę, że osoby które sprzedają nasiona na forum nie wysyłają nasion z papryk które się same zapylały tylko robią zapylenia kontrolowane i używają jakiś separatorów aby unikać krzyżowania się różnych odmian ale mimo to zawsze może coś pójść nie tak.



A czy ty myslisz ,że Semillas.de uzywa separatorów! Od nich tez zdarzają sie różne krzyżowki.A tak zeby prawidłowo odseparowac od siebie dane odmiany to muszą rosnąć od siebie 1,5 km kazda odmiana lub tez ich recznie zapylać.

Ja w tym roku zdobyłem fajną odmiane Jalapeno z firmy której robie nasadzenia doswiadzalne papryk typu bell-Enza Zaden.Mają w swojej ofercie na Meksyk nasiona Jalapeno i przedstawiciel dla którego robie te doswiadzenia na moja prosbe podesłał mi dwie odmianki-Sa naprawde super w porównaniu co ma Semillas.de w swojej ofercie.
Atutami tych odmian jest wielkosc,ostrosc wieksza jak Jalapeno M, ilosc i ciezar-waga kazdego owocu to 85 gram. U mnie sie zrobiło troszke wiecej czasu to trzeba wrescie założyc growloga!
11463
11462
11440
A ta czerwona to JALAPENO M
Avatar użytkownika
sierra38

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 386
Images: 272
Dołączył(a): 30 lis 2012, o 20:32
Lokalizacja: Długie
Pochwały: 37
Papryki: od A do Z

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez mih000 » 13 lip 2016, o 14:23

koskow napisał(a):mih000 czemu twierdzisz ze to nie jalapeno ? mowimy o obrazku na poczatku wątku po lewej stronie, o ile wiem one sie nie bartwia na czerwono

tzn ja myslalem, ze mowisz o tej po prawej, bo po lewej to jak na moje jalap...i moze smaku nie ma bo niedojrzaly
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Oszukali mnie banda złodziei

Postprzez mdab » 13 lip 2016, o 14:43

sierra38 napisał(a):A czy ty myslisz ,że Semillas.de uzywa separatorów! Od nich tez zdarzają sie różne krzyżowki.A tak zeby prawidłowo odseparowac od siebie dane odmiany to muszą rosnąć od siebie 1,5 km kazda odmiana lub tez ich recznie zapylać.


Nie wiem jak jest w semillas ale czytałem artykuł lub oglądałem film (już nie pamiętam dokładnie) jak to jest robione w jednym z banków nasion w stanach i tam właśnie była mowa o wykorzystywaniu separatorów i prowadzeniu upraw bardzo oddalonych od siebie (z racji braku miejsca w jednym roku uprawiają tylko część oferowanych gatunków w następnym kolejne i tak dalej chyba przez 3 lata). A ręczne zapylanie to raczej standard nawet jak ktoś chce pozyskać nasiona w amatorskiej uprawie.
Avatar użytkownika
mdab

SPONSOR
ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 131
Images: 120
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 16:44
Lokalizacja: Podkarpacie (pow. jasielski)
Pochwały: 2
Papryki: Słodkie, ostre, w sumie około 25-30 gatunków...

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości