Problem z zimowaniem

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Problem z zimowaniem

Postprzez Buzz » 14 lis 2015, o 13:11

Witajcie


Mam problem z zimowaniem swoich papryk - 2x Piri Piri, 2x Habanero, 1x Naga Viper. Stoją na korytarzu pod oknem od strony północno-zachodniej, na dodatek od tamtej strony są drzewa, więc światła jest relatywnie niewiele, średnia temperatura to ok. 17*C. Myślałem że warunki będą odpowiednie, jednak papryki zaczynają odbijać. O ile 4 mają dopiero zaczątki, to jedno Piri Piri ma już całkiem spore liście. Co zrobić? Nie chcę już odpalać growboxa, a przy takim świetle nie wiem czy mają szanse urosnąć, a przede wszystkim nie chcę tego, bo jest dopiero połowa listopada. Czy mam je przenieść do ciemniejszego miejsca? I co zrobić z tymi wyrośniętymi już liśćmi?

Pozdro <chili>
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez CATALAYA » 14 lis 2015, o 13:34

Nic nie robić, skoro liście odbijają to znaczy, że warunki są dobre i rośliny nie zginą. Moim skromnym zdanie.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez erulogoss » 14 lis 2015, o 14:18

też bym nic nie robił... rośliny prawdopodobnie będą miały większą powierzchnię liści (z racji słabszego oświetlenia) i ich kolor może być dużo ciemniejszy
Avatar użytkownika
erulogoss

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 mar 2015, o 18:52
Lokalizacja: Szczecin
Papryki: znacznie więcej niż na początku :P

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez raytheon » 14 lis 2015, o 18:51

ja bym się cieszył,
nie są to młode siewki, które z braku odpowiedniej ilości światła wyciągałby się jak słoneczniki,
wygląda na to, że będziesz miał lepszy start do sezonu, no chyba, że coś niepokojącego się będzie dziać w ciągu półtora miesiąca, kiedy dzień się zrobi dłuższy,
pilnuj ich i raportuj.
jak mam wprawdzie wystawę południową i nieco cieplej niż Ty, ale wiele odmian puszcza nowa odrosty np. Fish Pepper i nie mam kompletnie problemów z tym
Avatar użytkownika
raytheon

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 69
Dołączył(a): 22 cze 2013, o 19:11
Papryki:

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez WkołoMaciej » 14 lis 2015, o 19:26

Ja mam 2 krzaki Moruga Scorpion w piwnicy tylko z małym okienkiem(max.50cmX50cm) w prawdzie od strony południowej ale światła jak się tam wchodzi jest niewiele a papryki i tak puszczają nowe odrosty , mi tam to nie przeszkadza tylko od czasu podleje je i to wszystko myślę ,że powinny spokojnie dotrwać do wiosny. <chili>
__________________________________________________________
Avatar użytkownika
WkołoMaciej

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 83
Images: 25
Dołączył(a): 26 lip 2015, o 16:22
Papryki: Lemon Drop,Bishop Crown,Bhut Jolokia, różne :)

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez tomaszek » 14 lis 2015, o 21:00

Trochę za wcześnie na intensywną wegetację,jeżeli masz możliwość ogranicz warunki,przede wszystkim temperaturę.Któregoś roku u mnie Rocoto w ciepłej piwnicy również wybiło zaraz po sezonie,niestety nie przezimowało ale to może ekstremalny przykład ale na pewno nie jest to dobre dla rośliny jeżeli chcemy przetrzymać je do wiosny bez growboxa.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)

Re: Problem z zimowaniem

Postprzez Buzz » 16 lis 2015, o 20:38

OK, dzięki za odpowiedzi <salut> Temperaturę ograniczę i będę raportował ku wiedzy innych!
Avatar użytkownika
Buzz

NOWY
 
Posty: 35
Dołączył(a): 23 sty 2015, o 18:49
Lokalizacja: Śląsk
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości