Czy zostawić papryki na dworze?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez dnf » 21 wrz 2015, o 08:49

Mam na południowym balkonie małą hodowle papryk (9 sztuk) i zastanawiam się co z nimi teraz zrobić bo temperatura robi się coraz zimniejsza. Krzaczki stoją na południowym balkonie i mają różne stadia rozwoju (chociaż wysiane były jednocześnie) – jedne są już w większości czerwone, inne maja dużo zielonych owoców i czekają na wybarwienie a inne dopiero zawiązują owoce. Mam dylemat czy zostawić je jeszcze na zewnątrz bo nie wiem czy temperatury nie są dla nich za niskie. Z drugiej strony w mieszkaniu na pewno nie będą miały już takiej ilości światła a i nie ukrywam też, że porosły dosyć spore i trochę by zajmowały miejsca w salonie co nie spodobało by się żonie ;)

Pytanie czy zostawić je na dworze czy wnieść?

Ps. Jeśli to coś pomoże w decyzji to są odmiany które mam:
1. CAROLINA REAPER - HP22B
2. TRINIDAD MOROUGA SCORPION
3. 7POT DOUGLACH
4. TRINIDAD SCORPION BUTCH T
5. BHUT JOLOKIA
6. 7POT RED BRAIN STRAIN
7. CHOCOLATE HABANERO
8. Scotch Bonnet
Avatar użytkownika
dnf

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 11:35
Lokalizacja: Łódź
Papryki: CAROLINA REAPER, TRINIDAD MOROUGA SCORPION, 7POT DOUGLACH, TRINIDAD SCORPION

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez CATALAYA » 21 wrz 2015, o 08:58

I masz chłopie dylemat. Chili ginie w temperaturze 0 stopni C. Pytanie: czy warto ryzykować nocne przymrozki, które zbliżają się wielkimi krokami dla światła, którego będzie coraz mniej. Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. To jest Twoja plantacja i jednocześnie Twoja decyzja. Wystarczy jedna noc przymrozków i wszystkie krzaki w pizdu. Z drugiej strony wściekła żona, której wstawiłeś do mieszkania całą plantację. Masz niezły zgryz :lol: (btw znam ten ból :( ) I to jest właśnie klu całej imprezy, decyzje, decyzje, decyzje. Czasem trafione a czasem nie :) Śledź prognozę pogody i bądź czujny. Moje ciągle jeszcze stoją na balkonie. Jeśli szlag je trafi to na przyszły sezon mam już zaplanowaną nową uprawę (najlepsza część imprezy - zawsze możesz zacząć od początku z nowymi gatunkami 8-) ). Pozdrawiam i powodzenia <thumright>
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez dnf » 21 wrz 2015, o 09:03

No to może spytam inaczej - jaka jest temperatura minimalna w której się jeszcze rozwijają? Bo jak nie zginą ale zachamują swój rozwój to też nie chce czekać do zimy ;)
Avatar użytkownika
dnf

NOWY
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25 kwi 2015, o 11:35
Lokalizacja: Łódź
Papryki: CAROLINA REAPER, TRINIDAD MOROUGA SCORPION, 7POT DOUGLACH, TRINIDAD SCORPION

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez CATALAYA » 21 wrz 2015, o 09:06

hehehe, dopóki nie giną to rosną, tyle że coraz wolniej, bo oprócz światła istotna jest też temperatura. Im niższa tym wolniej rosną.... Mój n/n krzak - jakiś chińczyk teraz na ten przykład zaczyna kwitnąć :shock:
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez Fallen » 21 wrz 2015, o 09:07

Ja swoje papryki jeszcze mam pod chmurką i zostawię je gdzieś do października.U mnie temp w nocy jest w granicach od 8-15 stopni.Chyba że przyjdą nagłe spadki temperatur to będę musiał zonę pomęczyć żeby kilka krzaków do domu wprowadzić:DTakże jesteśmy z Tobą:)
Avatar użytkownika
Fallen

NOWY
 
Posty: 34
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:15
Lokalizacja: Tczew
Papryki: Jalapeno Piri-Pri 7 Pot Brain Strain

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez Pajsu » 10 paź 2015, o 14:33

Moje krzaki przemarzły. Liście nieco zwiędły, papryki zrobiły się miękkie. Jest szansa na ratunek? Póki co przeniosłem do pokoju gdzie jest ciepło.
Avatar użytkownika
Pajsu

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 sie 2015, o 19:08
Lokalizacja: Błonie
Papryki:

Re: Czy zostawić papryki na dworze?

Postprzez tomaszek » 10 paź 2015, o 15:01

Temperatura musiała zejść poniżej zera,niestety nic z tego nie będzie ale nawet nie wybarwione owoce możesz wykorzystać do sosików(pardon Wlodizw)
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości