nowa hodowla

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

nowa hodowla

Postprzez hoobson » 26 sie 2015, o 21:31

Witam,
dwa lata temu żona kupiła w kwiaciarni doniczkę z żółtą papryczką ozdobną. W chwili gdy zaczęły więdnąć zerwałem je i wyjąłem nasiona. Wysiałem w następnym roku, jednak mszyce w trakcie owocowania dały mi się we znaki. Udało mi się jednak zebrać ponownie trochę nasion, dostałem też od znajomego cztery bordowego koloru papryczki. W tym roku wysiałem kolejny raz w kubeczki nasiona.

Tutaj pojawia się pierwsze moje pytanie, bo część nasion docelowo miała być z żółtych, część chyba z czerwonych. Wyczytałem gdzieś, że jak pojawią się kwiaty dobrze jest pomóc im w zapyleniu pędzelkiem (teraz wiem że błędnie). Wszystkie wyhodowane wydaje się, że wychodzą czerwone, czy możliwe jest, że kolor ten jest dominujący i nastąpiła jakaś krzyżówka?

Dodatkowo sam załatwiłem roślinki, bo na czas tygodniowego wyjazdu umieściłem doniczki w talerzach napełnionych wodą. Liście po całej akcji opadły :(((

Na jednym ze zdjęć zerwane papryczki z roślin, których liście opadły.
Czy po zdjęciach możecie podpowiedzieć cóż za gatunek papryczek mi się trafił???
Drugi rok hodowli i same błędy:( Sporo nauki jeszcze, ale mimo to zabawa fajna, zwłaszcza, że jakiś zbiór się udaje.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
hoobson

NOWY
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sie 2015, o 21:00
Lokalizacja: Szczecin
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości