Jolokia Yellow + Moruga Red + Butch Taylor

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Jolokia Yellow + Moruga Red + Butch Taylor

Postprzez zajcev » 27 lip 2015, o 21:16

Koniec tego chowania się, czas pokazać się innym użytkownikom.
Tytułem wstępu, na forum trafiłem jakoś w zeszłym roku, po zakupie nasion na ostrakuchnia ( z perspektywy czasu trzeba było raczej tu uderzyć i wspomóc kogoś "złotówką" i miał bym dużo więcej nasion/odmian i taniej i więcej znajomości kontaktów, może po tym poście to się odmieni :)) Zamiast poczytać co i jak podjarany zabrałem się w zeszłym roku bodajże przed sierpniem za hodowlę super hotów - Naga Morich ,Bhut Jolokia Yellow, Trinidad Moruga Scorpion Red oraz Trinidad Scorpion Butch Taylor , misja realnego zbioru nie miała racji bytu jak później się doczytałem ale na zimę przeniosłem papryki do domu i przetrzymałem całą zimę do momentu w którym mogłem je wysadzić w foliaku uprzykrzając życie ojcu i jego hurtowej hodowli ogórków.
Poniżej postaram się zaprezentować Wam klika zdjęć jak aktualnie wyglądają papryki na tworzenie postu w dziale "nasze grwologi" to się nie nadawało a tu chyba mogę się z Wam pochwalić jeśli jest czym... i zadać przy okazji pytania( jakość zdjęć nie powala, robione telefonem i to o różnej porze dnia + pierwszy raz wstawiam posta więc na szybko próbowałem je kroić do 256kb bo oryginalne zdjęcia mają prawie po 3Mb)
Teraz pytania, czemu nie każda papryka mi owocuje ( nie wszystkim robiłem zdjęcia bo i po co) ze dwie sztuki mają ponad 2-2,5M kwitną szalenie po czym kwiat usycha i nawet nie zawiązuje. Zastanawiałem się nad nie wystraczającą ilością światła ale rosną od siebie w niedużych odległościach i jak sami zobaczycie inne owocują i to bardzo....Czy paprykę wspomaga się jakoś przy zapylaniu?
Czy jest sens na koniec sezonu przycinać je, wykopywać i wrzucać w doniczkę celem przezimowania?
Bhut Jolokia Yellow - w takiej formie w jakiej widzicie ją na zdjęciu Tj. zielony kolor jest już hmmmm NAPEWNO GRUBO ponad miesiąc, czy wybarwi się w końcu na żółto? ( chyba że coś pomieszałem, ponieważ kupiłem więcej odmian a nie każdą wysiałem, na 95% to jolokia yellow)
W zeszłym roku zakupiłem spore ilości papryk od Sierry COŚ nawet wysiałem w otwartym terenie, przy słodkiej papryce Roberta F1, jak będą jacyś ciekawi to wrzucę zdjęcie
Zapraszam do komentowania, i dzielenia się doświadczeniem.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
zajcev

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 wrz 2014, o 09:52
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jolokia Yellow + Moruga Red + Butch Taylor

Postprzez mih000 » 27 lip 2015, o 21:53

Co Ty opowiadasz :) dobrze Ci owocują i ładne duże owoce masz. Część kwiatów zawsze zrzuci, tym bardziej, że trudno utrzymywać w glebie dużą koncentrację potasu non stop. Niebawem się wybarwią.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Jolokia Yellow + Moruga Red + Butch Taylor

Postprzez zajcev » 27 lip 2015, o 21:57

Mih000 co do owocowania miałem na myśli 2 zdjęcie, jak wspomniałem nie robiłem więcej zdjęć nie owocujących krzaków. Ten krzak ma coś koło 2,5 wysokości co zdjęcie raczej może nie oddawać, i nie znajduje się na nim JEDNA papryka.
Avatar użytkownika
zajcev

ŚWIEŻAK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 wrz 2014, o 09:52
Papryki:

Re: Jolokia Yellow + Moruga Red + Butch Taylor

Postprzez mih000 » 28 lip 2015, o 06:02

Taki pewnie jego urok.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości