Co to za gatunek?

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Co to za gatunek?

Postprzez jpiotr73 » 3 sie 2015, o 17:01

Kontynuuję temat z moją papryką, teraz ma już z 1 metr wysokości i dalej nie wiem co to za odmiana,
tylko kwiatki po krótkim czasie od zrzucenia
płatków odpadają, także żaden owoc nie rośnie a kwiatów jest sporo, co może być przyczyną :?:
Wg mnie krzak wygląda całkiem zdrowo.
Proszę o jakieś podpowiedzi.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
jpiotr73

NOWY
 
Posty: 21
Images: 2
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:36
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Co to za gatunek?

Postprzez ch4 » 3 sie 2015, o 18:35

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wysoka temperatura (>32*C) masakruje papryki i zarówno kwiatki jak i ledwo co zawiązane owoce spadają całymi dziesiątkami.
Puki co jedynie baccatumy, coś tam zawiązały - Lemon Drop`y i Bishop Crown.
Już wiem, że nie będzie to udany sezon :(
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Co to za gatunek?

Postprzez lijden » 3 sie 2015, o 19:08

U mnie żryć za mało miały podlałam biohummusem i w końcu zawięzek owoca tfu tfu się trzyma
Avatar użytkownika
lijden

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 88
Images: 161
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 20:32
Lokalizacja: Mszczonów
Pochwały: 1
Papryki: Mocno ostre dla TŻ mniej ostre dla mnie

Re: Co to za gatunek?

Postprzez Majonez » 3 sie 2015, o 19:10

ch4 napisał(a):Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie wysoka temperatura (>32*C) masakruje papryki i zarówno kwiatki jak i ledwo co zawiązane owoce spadają całymi dziesiątkami


To co, sugerujesz na najbliższe dwa tygodnie chować krzaki do domu? Sam nie wiem co robić bo pojedyncze owoce zaczynają się wiązać i z dnia na dzień pojawia się ich coraz więcej ale jak słyszę że ma być 38+ to zaczynam panikować :?
Avatar użytkownika
Majonez

ROZGADANY
 
Posty: 259
Images: 38
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 12:00
Pochwały: 7
Highscores: 6
Papryki:

Re: Co to za gatunek?

Postprzez ch4 » 3 sie 2015, o 21:29

Majonez napisał(a):To co, sugerujesz na najbliższe dwa tygodnie chować krzaki do domu? Sam nie wiem co robić bo pojedyncze owoce zaczynają się wiązać i z dnia na dzień pojawia się ich coraz więcej ale jak słyszę że ma być 38+ to zaczynam panikować :?


Dziś jak wróciłem do domu i zastałem dwa popalone krzaki, choć rano były bardzo dobrze podlane i kolejne 20 pąków na ziemi, to mając na uwadze prognozę na kolejne 7 dni (32-38*C) poprzesuwałem krzaki tuż pod barierkę, tak by przynajmniej częściowo stały w cieniu i rozwiesiłem na balkonowej lince folię, którą używam do częściowego zacieniania i rozpraszania zbyt intensywnego słońca (działa to podobnie do wiosennej agrowłókniny).

Zauważyłem, że przy temp. powietrza tak do 28-29*C w pełnym słońcu jeszcze jako tako dają radę, ale jak przekracza 30-32*C to liczba żółkniejących i spadających zalążków owoców oraz całych kwiatów (wraz z nóżką) drastycznie rośnie. Co więcej, przy tak wysokiej temperaturze papryki sprawiają wrażenie jakby się zatrzymywały - nie widać już tak szybkiego wzrostu jak przy 25*C i ładnej słonecznej pogodzie.

Zobaczymy, dla mnie priorytetem jest teraz jak najszybsze i jak największe zawiązanie owoców, bo czas leci i jeszcze chwila i przed zimą nie będzie czego zbierać, a tego bardzo bym nie chciał. Wynoszenie ich do mieszkania nie biorę pod uwagę, gdyż w mieszkaniu nie mam odpowiednich ku temu warunków: brak miejsca i zdecydowanie za mało światła.

Jak już owoce zawiążą, to później zwykle idzie z górki.
Wystarczy porównać jak delikatne są dopiero co otwierające się pąki (kwiaty), gdzie wystarczy lekko je dotknąć i same się odłamują i odpadają, a jak mocno trzymają się już zawiązane owoce, których połączenie z resztą krzaka często jest dużo bardziej masywne niż łodyga na której dalej wiszą.

No niestety, "taki mamy klimat" - jak nie wichury i burze, to żar z nieba i >32*C.
------------
Pozdrawiam,
Darek / ch4
Avatar użytkownika
ch4

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 665
Images: 330
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 19:09
Pochwały: 74
Papryki: ostre i kolorowe

Re: Co to za gatunek?

Postprzez jpiotr73 » 3 sie 2015, o 22:02

Ja mam problem tylko z tym egzemplarzem j.w., pozostałe rosną, owocują.
Czasem zwiędną, gdy nie ma mnie mnie w domu ponad 24h. Ale ciągle nawożę.
Nie wiem co z tym krzakiem, i co za odmiana :?:
Avatar użytkownika
jpiotr73

NOWY
 
Posty: 21
Images: 2
Dołączył(a): 2 wrz 2012, o 18:36
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości