CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Postprzez lukasz_8_14 » 1 kwi 2015, o 10:27

witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem i chciał bym się dowiedzieć kilku rzeczy o hodowli nasion carolina repaer.

w internecie na temat tej konkretnej odmiany papryki jest nie wiele napisane, udało mi się poszukać kilku metod uprawy, jedni piszą żeby sadzić nasiona w wygrzanej w piekarniku ziemi z kompostownika i przykrywać folią lub szkłem doniczkę.

sam osobiście zrobiłem tak :
wygrzałem ziemie w piekarniku wsypałem do pojemnika z dziurką i wsadziłem do pojemnika z wodą tak aby był dostęp do wody od dołu
przykryłem folią i nagrzewam lampą górę pojemnika, po osadzeniu termometru na górę pojemnika uzyskałem temp 39,5 stopni,

CZY ZROBIŁEM WSZYSTKO OK? SĄ JAKIEŚ INNE METODY HODOWLI?

wyczytałem jeszcze aby zdejmować folie bądź szkło raz na 2dni aż do pojawienia się nasion...

proszę o odpowiedź
Avatar użytkownika
lukasz_8_14

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 10:15
Papryki: carolina repaer

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Postprzez Fartuch » 1 kwi 2015, o 11:31

Czytaj forum, wszytko jest dział poradniki, pierwsze z brzegu http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=20&t=2251

Za wysoka temperatura ok 25-30 najlepiej 28 stopni. Trochę więcej własnego zaangażowania. Nie lepiej się przywitać i napisać czytałem kilka tematów, bądź czytałem temat ten i ten : "..." chciałem się upewnić czy będzie dobrze jak tak zrobię. Tych rewelacji o grzaniu ziemi z kompostownika raczej tu nie wyczytałeś.
Avatar użytkownika
Fartuch

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 26
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 14:00
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Lubię ;)

Re: CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Postprzez lukasz_8_14 » 1 kwi 2015, o 11:48

wszystkie informacje jakie posiadam odnośnie uprawy pochodzą ze stron zagranicznych USA itp... zaangażowania nie brakuję :) ale dziękuje za spostrzeżenie, nie mam żadnego doświadczenia z uprawą papryczek wszystkiego staram się uczyć sam ale zarejestrowałem się tutaj żeby zgłębiać wiedzę i na przyszłość pomagać innym użytkownikom <salut>
Bardzo liczę na waszą pomoc będę na bieżąco relacjonował jak wygląda moja roślinka, serdecznie dziękuje za przyszłe sugestie odnośnie uprawy tego gatunku papryki pozdrawiam ! <thumright>
Avatar użytkownika
lukasz_8_14

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 10:15
Papryki: carolina repaer

Re: CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Postprzez Fartuch » 1 kwi 2015, o 16:40

Poczytaj kilka różnych tematów z działu porad i przeglądnij poprzednie (2014) i obecne growlogi. Bardzo dobrze zrobisz jak założysz też swój Growlog ze zdjęciami itd. To będzie można podpowiadać na bieżąco <thumright>
Avatar użytkownika
Fartuch

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 80
Images: 26
Dołączył(a): 24 maja 2014, o 14:00
Lokalizacja: Kraków
Papryki: Lubię ;)

Re: CAROLINA REPAR PROSZE O POMOC ;)

Postprzez lukasz_8_14 » 1 kwi 2015, o 21:34

super dzięki za radę na pewno skorzystam ;)
Avatar użytkownika
lukasz_8_14

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 3
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 10:15
Papryki: carolina repaer


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron