Pomoc w identyfikacji i kilka porad :)

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Pomoc w identyfikacji i kilka porad :)

Postprzez Ivanowic » 24 wrz 2014, o 15:40

Witajcie ludziska !
Słowem wstępu, jako że jestem nowy mam na imię Maciek, jestem z Będzina i całe życie szamałem wszystko co ostre :D Dziś dostałem w prezencie krzaczek i niestety z braku wiedzy trochę się pogubiłem, nigdy nie hodowałem żadnych papryczek i stąd prośba o identyfikację i ew. jakieś porady co do hodowli tych papryczek.
Zarówno krzaczek jak i papryczki są małe no i doniczka wygląda na za małą a ja za cholerę nie wiem co z tym zrobić :|
tutaj 2 fotki lichej jakości, jak będą potrzebne lepsze albo dokładniejsze, postaram się coś wykombinować :)

Z góry dzięki za pomoc

-- 24 wrz 2014, o 16:24 --

Trochę pogrzebałem w necie i wyszło mi na to że to Little elf, przesadziłem krzaczek do ciut większej doniczki do ziemi uniwersalnej. Nie wiem czy dobrze celuję ale mam nadzieję, że roślinie nie zaszkodzę :D Prosił bym o jakąś opinię czy dobrze celuję i jakieś wskazówki co do hodowli tego gatunku (bo jak dobrze rozpoznałem gatunek to niewiele o jego hodowli udało mi się znaleźć) i ew. w jakim stadium i w jaki sposób zbierać owoce.
Pozdrawiam,
Maciek

-- 24 wrz 2014, o 21:14 --

Uciąłem jeden najbardziej czerwony owoc z szypułką (nie wiem czy czerwony świadczy o dojrzałości) i był lekko kwaskowy i średnio ostry, przegryzłem po tym thai chili i poczułem wyraźną różnicę, elfik był łagodniejszy i bardziej kwaskowy...to tak w ramach obserwacji, dalej będę wdzięczny za wszelkie wskazówki :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Ivanowic

ŚWIEŻAK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 wrz 2014, o 15:08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pomoc w identyfikacji i kilka porad :)

Postprzez Koki » 28 wrz 2014, o 19:45

NIe ten dział a tak poza tym sprawdź tutaj masz odpowiedź.
Avatar użytkownika
Koki

NOWY
 
Posty: 38
Images: 14
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 18:56
Lokalizacja: Nadarzyn
Pochwały: 1
Papryki: Jalapeño i Cayenne


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron