Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez stachukox » 1 sie 2014, o 19:16

Dziękuje za podpowiedzi, najwyzej narazie kupie ze 2-3 rodzaje i posadzę a w styczniu kolejne i zobaczymy co z tego wyjdzie :) mam nadzieję, że dojdzie do plonów to będe szczęsliwy <chili> <chili> <chili>
Avatar użytkownika
stachukox

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 19:06
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez Solmyr » 10 lut 2015, o 22:54

Witam,
Mam na imię Patryk, lat 33, to tak w kwestii przywitania się.
Również jestem nowy, chciałbym jednak zacząć hodować papryki i nie chcę nic zepsuć.
Zamówiłem od jednego z użytkowników forum nasiona Bhut Jolokia i czekam na transport.
Mam pytania.
Zamierzam nasiona namoczyć w wodzie z czosnkiem (wolę naturalne sposoby) i chciałbym wiedzieć ile dać wody, ile czosnku, czy wrzucić po prostu ze 2 ząbki czy też je posiekać, zmieszać z wodą (wstrząsnąć kilkanaście razy itd). Nie chcę przesadzić z odgrzybianiem nasion, żeby mi nie padły na starcie. :)

Niektórzy od razu wrzucają nasiona do gruntu, inni kiełkują na wacikach... Jak jest najlepiej w przypadku tej odmiany?
Avatar użytkownika
Solmyr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 22:41
Papryki: Jeszcze nie mam, chcę kupić.

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez mih000 » 11 lut 2015, o 13:15

Mysle, ze nie ma najlepszej metody. Co komu wychodzi najlepiej to najczesciej jest wybierane przy kolejnych sezonach.
Najwazniejsza przy paprykach jest i tak cierpliwosc. Niektore pestki kielkuja dopiero po ponad miesiacu. No i musisz zapewnic im cieplo: ok 25* przy kielkowaniu.

Pamietaj, że najwazniejsze przy kielkowaniu nasion jest: optymalna temperatura, wysoka wilgotnosc podloza (ale nie zanurzenie w wodzie/błocie) i wentylacja zeby plesn sie nie pojawila.
Jak zapewnisz powyzsze to mozesz kielkowac obojetnie w/na czym.
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez Solmyr » 12 lut 2015, o 01:11

Dzięki Mih.
Jedyne co kiedyś hodowałem to cytryny, ale z nimi to było łatwo.
Nie rozjaśniłeś mi sytuacji ale dziękuję. Postaram się zapewnić wilgotność, ochronę przed grzybami, pleśnią itd, ale z temperaturą może być gorzej.
Wynajmuję pokój po powrocie do PL i tu jak dla mnie ok, ale dla papryki to będzie zimno.
W jaki sposób zapewnić papryce stałe warunki?
Jakaś miniszklarnia? Jak trzeba to coś zbuduję. Byle tylko wyrosła i żyła :D

-- 12 lut 2015, o 01:24 --

Dzięki Mih.
Jedyne co kiedyś hodowałem to cytryny, ale z nimi to było łatwo.
Nie rozjaśniłeś mi sytuacji ale dziękuję. Postaram się zapewnić wilgotność, ochronę przed grzybami, pleśnią itd, ale z temperaturą może być gorzej.
Wynajmuję pokój po powrocie do PL i tu jak dla mnie ok, ale dla papryki to będzie zimno.
W jaki sposób zapewnić papryce stałe warunki?
Jakaś miniszklarnia? Jak trzeba to coś zbuduję. Byle tylko wyrosła i żyła :D

Edit:
Jak trzeba to nazbieram jakieś materiały na budowę mini-szklarni i pospawam trochę, zrobię coś, co mógłbym trzymać w pokoju na parapecie, tak by miały światło. Wentylację dałbym od boku albo od dołu - mogę zrobić coś takiego ze starego kompa, musiałbym tylko polutować układy i rozplanować przepływ powietrza (łatwa sprawa). System nawadniania - nie wiem jak to zrobić, ale na pewno wymyślę i zrobię. A temperatura... Mieszkam w bloku gdzie jest okolo 20-21'C. Jak wieje wiatr północny to budzi mnie w nocy mróz, nieszczelne okna itd, około 5'C. Papryka może tego nie przeżyć.
Myślałem o stworzeniu mini-szklarni z regulatorami napięcia, to może bym utrzymał 28-30'C. Grow box w moim przypadku calkowicie odpada z braku miejsca i inne czynniki...
Avatar użytkownika
Solmyr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 22:41
Papryki: Jeszcze nie mam, chcę kupić.

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez mih000 » 12 lut 2015, o 08:33

A grzejniki grzeją w mieszkaniu?
Avatar użytkownika
mih000

SUPER CHILIHEAD
 
Posty: 1049
Images: 256
Dołączył(a): 24 lut 2014, o 13:58
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 41
Papryki: Głównie superhoty :)

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez Dziunia87 » 12 lut 2015, o 11:02

Jeśli chcesz zapewnić paprykom odpowiednie warunki temperaturowe i świetlne, to poczytaj wątki o budowie growboxa :-)
Avatar użytkownika
Dziunia87

ROZGADANY
 
Posty: 390
Dołączył(a): 10 wrz 2014, o 22:08
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 14
Papryki:

Re: Jestem nowy i potrzebuje cennych informacji

Postprzez Solmyr » 14 lut 2015, o 19:55

Nasiona dostarczone, moczyły się 24h w wodzie z dwoma ząbkami czosnku (pokrojonymi).
Czosnek zjadłem, a nasionka w tej chwili już na wacikach. I miesiąc cierpliwości...
Avatar użytkownika
Solmyr

ŚWIEŻAK
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 22:41
Papryki: Jeszcze nie mam, chcę kupić.

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości