Przesadzanie papryki kwitnącej

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Przesadzanie papryki kwitnącej

Postprzez Skullchild7 » 25 lip 2014, o 16:16

Prowadzę hodowlę parapetową i nie wiem dokładnie czy przesadzanie papryki w pierwszej fazie kwitnienia do większej doniczki ma sens (czy po prostu nie zniszczy to kwiatów), z racji dalszego rozwoju korzenia w większej doniczce.
Proszę o w miarę precyzyjną odpowiedź bo na razie jestem w sprawach hodowli papryki :mrgreen:
Avatar użytkownika
Skullchild7

NOWY
 
Posty: 20
Images: 15
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 17:27
Lokalizacja: Wisła
Papryki: Jalapeno, Carolina Reaper, Tabasco

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Przesadzanie papryki kwitnącej

Postprzez CATALAYA » 25 lip 2014, o 16:28

Ja przesadzałem krzaki kwitnące i nawet jeden kwiatek nie odpadł z tego powodu. A jakiej wielkości masz teraz doniczki a w jakie będziesz przesadzał? Ja moje z 5,7l do 15l a potem 2 krzaki trafią do 26l.
Avatar użytkownika
CATALAYA

CHILIHEAD
 
Posty: 708
Images: 180
Dołączył(a): 29 mar 2013, o 18:19
Lokalizacja: Jabłonna k. Legionowa
Pochwały: 11
Papryki: Nowy sezon to nowe wyzwania

Re: Przesadzanie papryki kwitnącej

Postprzez dobkar » 25 lip 2014, o 18:23

Również ostatnio przesadzałem kwitnący krzaczek. Niektóre kwiaty były rozwinięte, niektóre dopiero się rozwijały, a niektóre już zawiązywały owoce. Minął tydzień, a papryka rośnie jak szalona i ani jednego opadniętego kwiatka. Ogólnie roślin takich jak kwiatki nie powinno się przesadzać w fazie kwitnienia, ale widocznie papryk to nie dotyczy.
Avatar użytkownika
dobkar

ŚWIEŻAK
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lip 2014, o 14:49
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Przesadzanie papryki kwitnącej

Postprzez patrykwn » 27 lip 2014, o 08:47

Jeżeli wyciagniesz całą bryłę korzeniową i po prostu umieścisz w większym pojemniku, nie uszkadzając niczego, to nie powinno być żadnych niepożądanych efektów.
Avatar użytkownika
patrykwn

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 91
Images: 0
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 00:14
Lokalizacja: Kraków
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości