drzewko chili, i kwiatki

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez corpse20 » 26 maja 2014, o 09:38

dziękuję za odpowiedź, starczy mi taka wielkość jaką mam, zależy mi na urodzaju papryczek, a ostrość zadowoli mnie ostrości tabasco.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Można temat zamknąć
Avatar użytkownika
corpse20

NOWY
 
Posty: 28
Images: 5
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 20:01
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez ostry » 14 lip 2014, o 12:18

:?: A ja mam podobny problem z Bhut Jolokią. Jest w malej doniczce i urosła mi na 15 cm i ma 4 boczne pędy. Do tej pory szybko mi rosła i puszczała nowe liście, ale teraz się zatrzymała. No i zauważyłem, że na szczycie pojawiły się takie pręciki z makówkami (to pewnie nierozwinięte kwiatki) - w sumie 8 sztuk. Dodatkowo roślina dziwnie się przebarwiła. Ogonki liści i ich główne nerwy + miejsca skąd wychodzą boczne pędy zrobiły się bordowe (jak rabarbar) :shock: . Nie wiem co to jest - może oznaka dojrzałości, a może przenawożenie. Wydaje mi się, że to może być to drugie, ale pewności nie mam. Rośliny regularnie podlewam humusem, wodą i trzymam na południowym balkonie. Czy kwiatki pojawią się same, czy mam jakieś środki na kwitnienie stosować i kiedy zapylać kwiatki. I czy jest możliwe żeby roślina jednocześnie puszczała kwiatki (które będę zapylał) i jednocześnie dalej rosła. No i jak to jest, że roślina tak wcześnie mi zakwitła - przecież Bhut to nawet 160 dni rośnie (od wykiełkowania do puszczenia owoców).
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez cinas666 » 14 lip 2014, o 12:50

Avatar użytkownika
cinas666

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 104
Images: 0
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez ostry » 24 lip 2014, o 21:22

:) Spoko. Roślinka ma się już lepiej. Po przeniesieniu do większej doniczki podlałem wodą i przez kilka dni nie humusowałem. Na samym szczycie najpierw zrobiły się 2 małe listki, których ogonki potem się pogrubiły w pęd i potem z tego pędu znów prostopadle 2 mniejsze listki z jakimiś zawiązkami. Mam w sumie 8 zawiązków - część z nich się już wydłużyła, podwinęła ku dołowi. Do tego na 2 najdłuższych te zielone makówki zaczynają się otwierać i jakieś białe kilkuczęściowe kulki z nich wychodzą. Co to jest? Myślałem, że wyjdą płatki, a tu takie coś :?: .
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez Mirek19 » 24 lip 2014, o 22:02

<salut>
a nie łatwiej fotkę wrzucić niż bawić się w takie opisy ? :o
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez ostry » 28 lip 2014, o 09:21

:) Zrobię jak będę miał na wszystkich kwiatki. Na razie z tych zawiązków mam 1 kwiatek. A jeśli chodzi o Habanero Brown, to cały czas puszcza nowe liście i zawiązki, ale te jakoś mocno się nie powiększają. Chyba w tym roku się nie doczekam papryk (roślina ma 4 boczne pędy).

-- 28 lip 2014, o 10:27 --

ostry napisał(a)::) Zrobię jak będę miał na wszystkich kwiatki - na razie z tych 10 zawiązków na Bhucie mam tylko 1 kwiatek. A jak to jest z tym wzrostem? Bhut przestał mi rosnąć w pionie - tylko na szczycie wypuścił 2 pędy, które rosną na boki (tj. 2 pędy, z nich 2 liście i pączek pomiędzy, potem z tych 2 listków kolejne 2 z zawiązkiem itd). A jeśli chodzi o Habanero Brown, to cały czas puszcza nowe liście i zawiązki, ale te jakoś mocno się nie powiększają. Chyba w tym roku się nie doczekam papryk (roślina ma 4 boczne pędy).


-- 28 lip 2014, o 10:28 --

:) Zrobię jak będę miał na wszystkich kwiatki - na razie z tych 10 zawiązków na Bhucie mam tylko 1 kwiatek. A jak to jest z tym wzrostem? Bhut przestał mi rosnąć w pionie - tylko na szczycie wypuścił 2 pędy, które rosną na boki (tj. 2 pędy, z nich 2 liście i pączek pomiędzy, potem z tych 2 listków kolejne 2 z zawiązkiem itd). A jeśli chodzi o Habanero Brown, to cały czas puszcza nowe liście i zawiązki, ale te jakoś mocno się nie powiększają. Chyba w tym roku się nie doczekam papryk (roślina ma 4 boczne pędy).[/quote][/quote]
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez ostry » 1 sie 2014, o 22:01

Chciałbym jeszcze zapytać o kwitnienie. Moja Bhut Jolokia wypuściła już 3 kwiatki (jest w sumie ok 14 zawiązków). Kolejno pokazują się kolejne, ale przebiega to powoli. Jest jakiś sposób na przyspieszenie tego. Stosuję dotąd tylko biohumus. Zauważyłem też, że opadł mi cały 1 kwiatek (płatki + pręciki złączone razem) i teraz jest tylko słupek. To problem z rośliną, czy właśnie przejaw zapylenia?
Avatar użytkownika
ostry

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 lut 2013, o 21:47
Lokalizacja: Rzeszów
Papryki:

Re: drzewko chili, i kwiatki

Postprzez Mirek19 » 2 sie 2014, o 08:54

<salut>
jak zawiązuje się owoc ,to kwiatek zawsze odpada !
Avatar użytkownika
Mirek19

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 179
Images: 1
Dołączył(a): 15 cze 2014, o 18:32
Lokalizacja: dolnośląskie
Pochwały: 1
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości