Bhut Jolokia

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Bhut Jolokia

Postprzez Regis » 17 mar 2014, o 15:48

Mam pytanie odnośnie uprawy Bhut Jolokia. Nasionka wysiałem pod koniec lutego, gdzieś w maju (zależy od pogody) mam zamiar posadzić papryczki w ogródku. Czy ta odmiana zdąży mi zaowocować pod gołym niebem? Nie będę się zbytnio przejmował jeśli część owoców nie zdąży dojrzeć, ale chciałbym jakieś plony zebrać.
Avatar użytkownika
Regis

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 4
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 17:06
Papryki: Tabasco, Jalapeno

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Bhut Jolokia

Postprzez Poms » 17 mar 2014, o 23:26

Kilku owoców możesz się doczekać, jeżeli rośliny będą na tyle duże żeby się usamodzielnić w tym maju. Zależy od tego jakie lato będzie. Na dobrą sprawę do końca września lub nawet października mogą w szklarni stać i dojrzewać. Ewentualnie w domu się ostatecznie wybarwią. Czasu jest więc duużo.
Avatar użytkownika
Poms

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 427
Images: 23
Dołączył(a): 11 wrz 2011, o 17:38
Lokalizacja: Gdańsk
Papryki:

Re: Bhut Jolokia

Postprzez Regis » 21 mar 2014, o 17:02

Problem w tym, że nie mogę za bardzo korzystać ze szklarni bo nie będę miał czasu na ich doglądanie. Liczę na to, że pod gołym niebem nie będą zbyt wymagające i wystarczy jak raz na kila dni je podleje. W poprzednim sezonie trzymałem inne papryczki pod folią i w trakcie upałów musiałem je codziennie podlewać. W tym roku co najwyżej zostawię sobie ze dwa krzaczki w doniczce na parapecie i ktoś z rodziny ich dopilnuje. A reszta będzie zdana na przetrwanie w ogrodzie pomiędzy szczypiorkiem i marchewką ;)
Avatar użytkownika
Regis

ŚWIEŻAK
 
Posty: 9
Images: 4
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 17:06
Papryki: Tabasco, Jalapeno

Re: Bhut Jolokia

Postprzez tomaszek » 21 mar 2014, o 20:45

Zgadzam się z Poms, można spróbować zrobić podkład z obornika,będą miały cieplej ale czy zadziała to tak jak na pomidory :?:
W tym roku,wypróbuję.
tomaszek

SPONSOR
MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 525
Images: 17
Dołączył(a): 26 sie 2012, o 09:49
Lokalizacja: mazowieckie
Pochwały: 47
Papryki: c.annum,c.chinense,c.baccatum.c.frutescens,frutescens itp... ;)


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości