hodowla papryk - fakty czy mity

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

hodowla papryk - fakty czy mity

Postprzez blabla » 15 lut 2014, o 15:57

Ponieważ mam mało doświadczenia, chciałem się doszkolić w necie, ale problem jest taki, że można się natknąć na bardzo dużo wzajemnie się wykluczających informacji. Chciałbym prosić o potwierdzenie lub zaprzeczenie przez doświadczonych hodowców.

1. Najlepiej stosować nawozy, które zawierają równe proporcje NPK np 5-5-5 10-10-10

?

2. Nawozy sztuczne zabijają mikroflorę gleby, dlatego lepiej stosować naturalne.

?

3. Nie należy stosować nawozów, które zawierają więcej niż 5 azotu, bo rośliny nie będą kwitnąć tylko produkować liście.

?

4. Nawożenie główkami zapałek, już o tym tu pisałem

Wydaje mi się, że może chodzić bardziej o fosfór niż siarkę, ponieważ jak wyczytałem, zapałki mają więcej fosforu (i mielonego szkła;), siarki



5. Nie używać nawozu kurzego ani gnojówki, bo zawiera za dużo azotu.

Prawdopodobnie prawda.


6. Najlepiej nawozić "compost tea" (czy to to samo co biohumus?)

?


7. Nawożenie dolistne siarczanem magnezu (epsom salt)

Podobno nie ma takiej potrzeby, o ile roślina nie wykazuje deficytu (żółte liście)


8. Nawozy "sprofilowane" pod papryki (Chili Focus, Chili Capsio) rzeczywiście lepsze, czy skok na kasę?
Avatar użytkownika
blabla

NOWY
 
Posty: 26
Images: 0
Dołączył(a): 27 paź 2013, o 20:15
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości