Już miesiąc zielone

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Już miesiąc zielone

Postprzez lobo » 11 paź 2012, o 21:02

Moje chili to jest : De Arbol albo Cayene. Dostałem same nasiona, owoce mają ok. 6.5-7cm długości. Są "zielone" już około 3 tyg. może dłużej. Kiedy mogę spodziewać się zmiany koloru na czerwony? Wiadomo jaka jest pora roku, nie zawsze jest słońce ale jeśli jest roślina przez ok. 5-7h jest w słonecznym miejscu. Kiedy zrobi się czerwona? oto moje kluczowe pytanie
Avatar użytkownika
lobo

ŚWIEŻAK
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 21:40
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Już miesiąc zielone

Postprzez tomek1491 » 11 paź 2012, o 21:04

u mnie Ring of fire zawiazal owoce w czerwcu, pelnowymairowe byly pod koniec czerwca. teraz mamy polowe pazdziernika, a dopiero sa w 3/4 czerwone. Jak się nie myle to Syndiemu dość szybko sie one wybarwiły. Pogody od czerwca mialy duzo. Im lepsza pogoda tym szybciej sie wybarwia ale jak widać nie zawsze. Pierwsze owoce naga morich wybarwialy sie okolo miesiaca od czasu gdy zrobily sie pelnowymiarowe. a kolejne po 2 tygodnia zczerwienialy caluśkie. To tylko przykład z moich upraw
Avatar użytkownika
tomek1491

ROZGADANY
 
Posty: 218
Images: 17
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 22:24
Lokalizacja: Ciechanów
Pochwały: 3
Highscores: 5
Papryki:

Re: Już miesiąc zielone

Postprzez karlos » 11 paź 2012, o 21:09

Nie licz na to że papryka wybarwi się tobie według "standardów".
Jest zbyt wiele czynników które wpływają na wybarwianie się papryk ;)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:


Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości