Donice

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Donice

Postprzez wolek68 » 31 maja 2011, o 19:01

No ja rok temu miałem Habanero w małej doniczce na oknie(witać to na moim teście video)http://chilihead.pl/viewtopic.php?f=41&t=95 i z krzaczka miałem raptem 4 owoce.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Donice

Postprzez G-1 » 31 maja 2011, o 20:49

Birds Eye najpewniej da troche wiecej owocow, chociaz zamiast litrowej doniczki dalbym 2 albo 3 l. Wlasnie zglebiam temat uprawy w malych pojemnikach i z roznych zrodel wywnioskowuje ze mozna tak uprawiac rozne dzikie odmiany, poldzikie, male frutescensy itp. z malymi owocami. Birds eye powinien dac rade, ale sa tez inne ciekawsze odmiany, takie jak Purira, Inca Red Drop.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez sic » 1 cze 2011, o 16:08

no może masz racje :) powiem szczerze że ani purira ani red dropa nie porbowałem, za to jestem milosnikiem birds eyeow :D

Muszę poszukać tych odmian co mowiłeś
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Donice

Postprzez G-1 » 1 cze 2011, o 18:28

Sa ale na zagranicznych sklepach na pewno, u nas z dzikusow to birds eye, tepiny i pequiny glownie. Jakis Birds Eye z malymi owocami bylby zupelnie spoko.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez karlos » 17 cze 2011, o 19:00

Panowie koniec z pisaniem tekstów typu "5L nie da rady"

Papryki w baniaczkach po 5L wodzie :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez Dano_bks » 17 cze 2011, o 19:43

chyba nie powiecie mi ze te papryki maja około 7 miechow od marca do wrzesnia;o to bedzi9e z moimi krzakami tak samo? no chyba niee...
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez karlos » 17 cze 2011, o 20:06

Wszystko zależy od warunków jakie im stworzysz no i cech gatunkowych ... Nie każda odmiana rośnie na półtora metra :)

Co do filmu to sądzę, że to sezonowa uprawa, ale nie mogę tego potwierdzić w 100%. Bardziej mnie jednak interesują te pojemniki. Bo jest to przykład, że nie tylko w 10-20l wiadrach możemy doczekać się "wielkoludów" :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez Dano_bks » 18 cze 2011, o 09:41

noo fakt to jest dowód na to ze nie musza byc wielkie donice, ale jak wspomniałeś na początku warunki... jeśli to hodowla z państwa w którym warunki są prze zaje... to co sie dziwić...
"Pokój ludziom dobrej woli, ludziom złej woli wojna"
"uważaj co mówisz, bo dzieciak słucha,
to dla niego ma być droga a nie muka"
Avatar użytkownika
Dano_bks

CHILIHEAD TEAM
ROZGADANY
 
Posty: 246
Images: 8
Dołączył(a): 16 maja 2011, o 09:19
Lokalizacja: Ełk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez G-1 » 20 cze 2011, o 18:40

Autor tego filmiku, pisze w komentarzach pod innym swoim filmem: "anything bigger than 5litre is fine" ;)
Baniaczki w ktorych trzyma papryki sa dobre tez ze wzgledu na wieksza wysokoc niz szerokosc. Sadzac np do wysokiego, 5l baniaka po wodzie z biedronki mozna sie spodziewac lepszych rezultatow niz z 5l donicy, ktora jest rownie wysoka jak szeroka. Ziemia na gorze donicy jest zwykle sucha wiec nie ma tam korzeni. Do tego jeszcze mozna wziac pod uwage opadanie ziemi, drenaz i w koncu okaze sie, ze w bardziej plaskiej donicy nie ma zbyt wiele miejsca na korzenie, a papryka ma przeciez palowy system korzeni. ;)
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez beerciik » 21 cze 2011, o 10:00

dużo zależne już nie tyle od cech gatunkowych jak od indywidualnych. :D co prawda miałem lemon dropa [zrobiony klon w sierpniu 2009 więc nie owocował w 2009] który w następnym roku [2010] siedział w 2,7L donicy i stał na oknie gdzie świeciło słońce dopiero od 14 i urósł na 2m i dał ponad 100 owoców przez cały sezon ale to były po prostu dobre geny plus zimowa uprawa pod lampami [ale jak go wystawiłem na okno i tak nie był wielki bo go w boxie przycinałem w kółko]
..jednak to nie zmienia faktu że ja bym nie uskuteczniał zbyt często stosowanie małych donic, i będę podtrzymywał zdanie że papryki potrzebują dużej przestrzeni dla korzeni :D
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości