Donice

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Donice

Postprzez sic » 15 maja 2011, o 18:29

W jakiej wielkości a raczej pojemności trzymacie swoje dorosłe krzaczki? booo czytając tu jeden wątek naszło mnie takie pytanie, ja swoje trzymam w donicach 1,5L-2L i rosną dobrze a w jakimś wątku przeczytałem coś o 5L :/ i sie zacząłem zastanawiać czy moje domowe chilli niema za ciasno
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Donice

Postprzez Belfegor » 15 maja 2011, o 19:47

To temat rzeka:) Ja moje trzymam w doniczkach 3L. I rosną wyśmienicie muszę przyznać. Oczywiście mam tez 1.5l i 2.5 l doniczki i w takich też trzymam więc nie ma obaw krzaki będą rosły ale będą wersją mini jakby to ująć.
Belfegor
 

Re: Donice

Postprzez karlos » 15 maja 2011, o 21:49

Chili w doniczkach





Tak jak widać uprawa w dużych doniczkach się sprawdza, warto tą opcje przetestować jeśli chcemy swoje papryki przezimować.
W drugim sezonie plon będzie zdecydowanie większy i myślę, że nikt nie pogardzi takimi krzakami jak na załączonych dwóch przykładowych filmach :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez sic » 16 maja 2011, o 17:56

ale na tym pierwszym filmiku widze ze koleś ma wiecej niż jeden krzak w doniczce, 2-3... albo mi się wydaje, tak czy siak co myślicie o czym stakim żeby do jednej donicy ~10-15l ( trudno na koko określić ) wsadzić 3 sadzonki De Arbola albo Jalapeno? no i w jakich odległościach powinny być od siebie krzaki żeby było im "wygodnie" się rozwijać? boooooo znalazłem taką donice a zalezy mi na tym żeby przetrzymać rośliny do przyszłego roku

Czekam na sugestie :)
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Donice

Postprzez beerciik » 16 maja 2011, o 18:36

wg mnie lepiej mniejsze a osobno niż większa i razem bo wtedy jedna drugiej będzie słońce zasłaniała i może być lipa, a jak już koniecznie chcesz tak wsadzić to jak najdalej.. ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez karlos » 16 maja 2011, o 19:04

Można też przyjąć opcje.
Pierwszy rok papryk: 3 sztuki w donicy, zimowanie i przeciętne zbiory.
Kolejnego: na wiosnę poprzesadzać po zimowaniu każdą do osobnej doniczki i cieszyć się większą ilością owoców z powodu dobrej ekspozycji na światło i wieku rośliny....

To też jest droga na dobre owocowanie :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez sic » 16 maja 2011, o 19:20

teraz to ja juz mam metlik w głowie :) hehehe dobra zostawie papryczki w tych 1,5-2L doniczkach i zobaczymy co z tego wyjdzie, a do tej duże wsadze pomidory :) chyba ze ktos inny jeszcze coś doradzi, bede wdzięczny
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Donice

Postprzez scroller » 16 maja 2011, o 22:56

ja ogólnie mam trochę posadzonych krzaczków razem ...czyli jest możliwość w przyszłości rozdzielić je? pod bieżącą wodą czy jakoś tak:) ...w zasadzie to mam około 30 sadzonek osobno i 8 doniczek w każdej średnio po 5 roślinek ...im szybciej chyba je rozdzielę tym lepiej co ?

W przyszłości kiedy już krzaczki podrosną planuje takie donice
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
scroller

MAŁOMÓWNY
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 03:56
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Papryki:

Re: Donice

Postprzez G-1 » 23 maja 2011, o 16:21

Zaj**iste te donice, podobne jak na filmiku, sam chcialbym takie na gwiazdke, albo wczesniej ;] Pod woda rozdzielisz korzenie, cactenowi sie udalo to tobie tez sie uda hehe. Ja bym wgl niczego nie sadzil blisko siebie, chyba ze to jakas odmiana ktora nie potrzebuje duzo miejsca, ale wiekszosc ktore tutaj uprawiamy w celach spozywczych taka nie jest. Ew. jakis birds eye lub podobny maly frutescens w skrzynkach.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez wolek68 » 29 maja 2011, o 18:31

Ja te bardziej wymagające odmiany choduje w wiaderkach 8litrowych po marmeladzie.Takie wiaderka do dostania w cukierni bo je wyrzucają.Galeria mojej działki pod adresem:
https://picasaweb.google.com/1152296683 ... a29052011#
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Następna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości