Donice

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Donice

Postprzez Psyhe » 29 maja 2011, o 18:43

Też mam dostęp do wiader po marmoladzie :)

Mam takie nie wiem ile to litrów (w środku bańka 5L)
Właśnie się tak zastanawiam czy nie wsadzić do więcej sadzonek 3 albo 4 żeby mieć większy krzaczur w jednej "donicy"
Ale nie wiem czy to dobry pomysł !?

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Donice

Postprzez wolek68 » 29 maja 2011, o 18:53

A co pisze na etykiecie?Bo są też po prażonych jabłkach 12litrów.Jeden krzak na wiaderko,przecież się rozrośnie.A tak będzie im za ciasno.
Avatar użytkownika
wolek68

VIP
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1855
Images: 11
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 06:48
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 12
Papryki:

Re: Donice

Postprzez Psyhe » 29 maja 2011, o 18:58

Pisze 25 kg he he nie pisze właśnie nic o pojemności
Wiem że się rozrośnie ale jakby to było 15-20 litrów to na 2 lub 3 krzaki dajmy na to mogłoby być spoko ;) chyba
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Donice

Postprzez karlos » 29 maja 2011, o 19:11

Ja pier... wy to macie problemy, a nie można sprawdzić ile tankowań wody z tego baniaka zmieści się w wiadrze i później pomnożyć przez pojemność (5L).
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez Psyhe » 29 maja 2011, o 19:14

karlos napisał(a):Ja pier... wy to macie problemy, a nie można sprawdzić ile tankowań wody z tego baniaka zmieści się w wiadrze i później pomnożyć przez pojemność (5L).

No odkrywczy pomysł to to nie jest po prostu nie chciało mi się na ten czas sprawdzać tego
Tak jak mówię zastanawiam się czy można tam by wsadzić więcej roślin czy po jednej lepiej ,wiadro widać że jest spore ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Psyhe

CHILIHEADMOD
VIP CHILIHEAD
 
Posty: 1809
Images: 99
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:57
Lokalizacja: U królowej na kolanach
Pochwały: 6
Highscores: 3
Papryki:

Re: Donice

Postprzez karlos » 29 maja 2011, o 19:18

Na twoim miejscu nie sadził bym więcej niż 2 rośliny, no i nie mieszał bym odmian... jedna odmiana i max dwie rośliny :)
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: Donice

Postprzez sic » 29 maja 2011, o 20:22

karlos napisał(a):Ja pier... wy to macie problemy, a nie można sprawdzić ile tankowań wody z tego baniaka zmieści się w wiadrze i później pomnożyć przez pojemność (5L).


a nie lepiej wziasc miarke zmierzyć srednice i wysokosc, przeciez to zwykly walec jest, no i wody,czasu nie trzeba marnowac :)
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Re: Donice

Postprzez beton » 30 maja 2011, o 01:18

sic napisał(a):
karlos napisał(a):Ja pier... wy to macie problemy, a nie można sprawdzić ile tankowań wody z tego baniaka zmieści się w wiadrze i później pomnożyć przez pojemność (5L).


a nie lepiej wziasc miarke zmierzyć srednice i wysokosc, przeciez to zwykly walec jest, no i wody,czasu nie trzeba marnowac :)

...ale jeszcze trzeba miarke mieć :-P Jak już jesteśmy przy zaawansowanej matematyce, to moim ulubionym wzorem na wyznaczanie objętości takich rzeczy jest: π•Oko :lol:
Co do doniczek to w tamtym roku trzymałem 3 krzaki w ok. 15l doniczce całkiem dobrze im się rosło, każda się trochę odchyliła od środka i się jakoś pomieściły. Teraz tak nie robię, wolę trzymać wszystko osobno. Ale jak sie nie ma co się lubi... Wiadro wygląda na całkiem pojemne, ze 2 spore krzaki by weszły, trzy też by sobie pewnie poradziły, ale 4 to już trochę za dużo jak na me ślepe oko...
Avatar użytkownika
beton

CHILIHEAD TEAM
MAŁOMÓWNY
 
Posty: 79
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:40
Papryki:

Re: Donice

Postprzez G-1 » 30 maja 2011, o 16:01

Niektorzy sadza w 50 l donice pojedynczo krzaki a wy sie spieracie ile sztuk wsadzic w max 20l. ;)

Ja bym byl za sadzeniem pojedynczo, nie ma ryzyka, ze jedna roslina zdominuje reszte.
Avatar użytkownika
G-1

UŻYTKOWNIK
 
Posty: 191
Images: 0
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 20:49
Lokalizacja: powiedzmy że Gdańsk
Papryki:

Re: Donice

Postprzez sic » 31 maja 2011, o 16:34

aaaaaaa ja mam pytanie z innej beczki czy jesli krzaka bede caly czas trzymał w doniczce ~1L to poza tym ze nie wyrosnie wysoki jest prawdopodobieństwo ze nie będzie nigdy owocował? czy poprostu plony bedą malutkie? bo chciałem sobie jednego birds eya w kuchni na oknie hodować w formie takiej "miniaturki" jako "ozdobe" ale żeby przy okazji też owocował co roku :P

niechce krzaczka zmarnować więc pytam, bo jeśli przez to w ogole nie bedzie papryk to mija sie to z celem
Avatar użytkownika
sic

CHILIHEAD TEAM
CHILIHEAD
 
Posty: 714
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 17:32
Lokalizacja: Silesia
Pochwały: 2
Papryki:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości