naga jolokia

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: naga jolokia

Postprzez beerciik » 10 maja 2012, o 22:58

przeczytałem jakoś dziwnie że zrozumiałem że lipne nasiona sprzedaję :D ale przeczytałem jeszcze raz i ok,
pawell jedno pytanie: kupiłeś u mnie naga jolokię która jest indian pc-1 , bhut jolokię czy naga morich ?
bo wkleiłeś fotkę naga morich ;)
Avatar użytkownika
beerciik

VIP
ROZGADANY
 
Posty: 310
Images: 0
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 16:19
Lokalizacja: okolice Szczecina ;)
Highscores: 1
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: naga jolokia

Postprzez ppawell » 11 maja 2012, o 12:55

jaka proponujecie odmiane ktora jest nawet ostra i wyrosnie w tym roku i da plony???
Avatar użytkownika
ppawell

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:48
Papryki:

Re: naga jolokia

Postprzez Oui » 11 maja 2012, o 12:58

Zbyt pozno na sadzenie jesli chcesz liczyc na konkretne plony. Lepiej kupic papryki od kogos z forum za miesiac/dwa.

-- 11 maja 2012, o 13:58 --

Zbyt pozno na sadzenie jesli chcesz liczyc na konkretne plony. Lepiej kupic papryki od kogos z forum za miesiac/dwa.
Avatar użytkownika
Oui

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 469
Images: 2
Dołączył(a): 8 maja 2011, o 09:59
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 1
Highscores: 3
Papryki: Purple Flash

Re: naga jolokia

Postprzez karlos » 11 maja 2012, o 13:01

Szukaj Cayene... może się uda coś zebrać jeszcze w tym roku!
kocham chili pod każdą postacią :)
Obrazek
Jeśli lubisz chili i cycki to kliknij w baner powyżej <chili>
MIEJSCE NA SPAM--->
Avatar użytkownika
karlos

VIP CHILIHEAD
 
Posty: 2098
Images: 28
Dołączył(a): 5 maja 2011, o 14:39
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 1
Papryki:

Re: naga jolokia

Postprzez Justysia » 11 maja 2012, o 13:05

ostra jest nawet cayenne- osobiście nie mogę jej zjeść bo pali w język mocno a wolę habanero które niby jest ostrzejsza. Z odmian w tym roku możesz spróbować jalapeno (jest też odmiana early jalapeno, ale zwykłą też powinna dać radę), u mnie cayenne rosną jak wściekłe, z mniej ostrych inferno hybrid rośnie szybko ale ostrością nie zachwyca (podobna do cyklona, mniej słodka)- fajna do kanapki i na pikle. Explosive ember czy Bolivian rainbow choć mają obie małe owoce, bishop's crown ( u mnie owocował dośc szybko ale z tego co widzę nasza forumowa encyklopedia mówi inaczej). U mnie te dają szybko plon a jeśli chcesz coś ostrzejszego musisz poszukać sadzonek lub powiedzieć ze chcesz kupić. Ewentualnie może jakieś bugarian carrot czy thai chili bo jest łatwe w uprawie. Radzę jedno- lekki speed bo jest ciut późno ale oczywiście możesz sobie zasiać coś z c. chinese ale plon raczej będziesz miał za rok. To też dobry pomysł kiedy chcesz mieć szybciej ostre papryki w następnym roku.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: naga jolokia

Postprzez ppawell » 11 maja 2012, o 13:07

czyli jak wysieje w tym roku jolokie (pisalo morich) to na nastepny rok bedzie miala duzo plonow>?
Avatar użytkownika
ppawell

ŚWIEŻAK
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 maja 2012, o 17:48
Papryki:

Re: naga jolokia

Postprzez Justysia » 11 maja 2012, o 13:09

Jeśli uda Ci się przezimować krzak i jeśli starczy zapału na kolejny rok :) ma mam kilka krzaków z zeszłęgo roku bo tak jak Ty za późno zasiałam. Teraz jestem zadowolona bo po mału mam już plony! A papryki to nie jednoroczna roślina jak może już zdążyłeś się przekonać przeglądając nasze forum.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Re: naga jolokia

Postprzez G_R » 11 maja 2012, o 22:18

karlos napisał(a):Szukaj Cayene... może się uda coś zebrać jeszcze w tym roku!

W gruncie nie zbierze z żadnej odmiany. Tylko na zimowanie i wtedy najlepiej chinensy. Z natury potrzebują długiego okresu wegetacji.
Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa.
Avatar użytkownika
G_R

MŁODY CHILIHEAD
 
Posty: 480
Images: 0
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 10:58
Lokalizacja: 8 minut na południe od Wrocławia
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości