Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Masz pytanie, rozpocząłeś przygodę ten dział jest dla Ciebie.

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez rOTTEN » 12 maja 2012, o 13:06

Kapilarom i właściwościom. Sorry ale musiałem. Boli to w oczy bardziej niż zamiana "ą" na "om".
Avatar użytkownika
rOTTEN

NOWY
 
Posty: 40
Images: 27
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 10:59
Papryki:

Udostępnij:

Udostępnij dla Facebook Facebook Udostępnij dla Twitter Twitter Udostępnij dla MySpace MySpace

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez innybercik » 12 maja 2012, o 19:26

Dzięki za odpowiedzi <salut> Teraz tylko pozostaje kwestia poruszona przez G-1, czyli czy faktycznie woda ma przebywać w spodku tylko 15 minut a potem ją wylać? Bo ja zawsze po prostu nalewałem i nie sprawdzałem kiedy się wchłonęła, czasem mała resztka mogła nawet stać kilka godzin w większych spodkach. Czyli wylewać to co zostanie po 15 minutach?
Avatar użytkownika
innybercik

ŚWIEŻAK
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 10:38
Papryki:

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez geq » 12 maja 2012, o 21:24

Dopóki stoją w domu, gdzie tak szybko to nie wyparuje, to rzeczywiście lepiej wylewać jeśli doniczka notorycznie miała by stać w wodze kilka godzin. Sprawdź jaką objętość możesz wlać do momentu kiedy znaczna ilość zacznie przelewać się do spodka, a potem dokładnie taką objętością podlewaj. Jeśli masz je zamiar wystawić potem na balkon, to tam to nie będzie miało już znaczenia, bo ile by wody nie było w podstawce to całość raz dwa wyparuje.
Avatar użytkownika
geq

ROZKRĘCA SIĘ
 
Posty: 124
Images: 13
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 14:04
Lokalizacja: Wrocław / Opole
Papryki:

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez rOTTEN » 15 maja 2012, o 13:47

Dołączę się z pytaniem żeby nie robić nowego wątku. Skoro pąki można obrywać do końca maja to kiedy zmienić nawóz (w moim przypadku Biohumus) na taki na kwitnienie? (i jaki polecacie?). Czy może od tego okresu stosować 2 na raz?
Avatar użytkownika
rOTTEN

NOWY
 
Posty: 40
Images: 27
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 10:59
Papryki:

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez 4ndrew » 15 maja 2012, o 15:10

obrywac paki mozna nwet i dluzej (zalezy od odmiany ) - sprawdz sobie jaki dana odmiana ma okres od kwitnienia do dojrzalego owocu (np. 90dni albo 120dni) i wtedy sam sobie odpowiesz kiedy chcesz miec zbior dojrzalych owocow . Jak zalezy ci na duzej ilosci owocow to wczesne odmiany mozesz spokojnie obrywac do polowy czerwca a nawet ciut dluzej i zbiory bedziesz mial w polowie wrzesnia (pozniej, ale wieksze).

a nawoz na kwitenienie to zacznij dawac jak sie kwiatki pokaza i dajesz go do konca okresu dojrzewnia owocow , co jakis czas (np. z 1-2x w miesiacu mozesz je podlac nawozem na wzrost dla wzmocnienia ale nie jest to konieczne ).

po prostu roslina jak rosnie na masie to potrzebuje duzo azotu , a jak juz zawiaze owoce to skupia sie na nich i wzrost juz idzie na dalszy plac przez co azotu juz duzo nie potrzebuje , a do kwiatow/owocow potrzebuje wiecej potasu i fosforu (ktore wczesniej podczas wzrostu nie byly az tak wazne )
Avatar użytkownika
4ndrew

CHILIHEAD
 
Posty: 840
Images: 519
Dołączył(a): 16 mar 2012, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 5
Papryki: omnomnom

Re: Pierwsze pąki, pleśń na ziemi, podlewanie [zdjęcia]

Postprzez Justysia » 15 maja 2012, o 15:16

Słuchajcie nie przesadzacie z tą nadgorliwością? Nigdy kwiatków nie podlewaliście czy co?Po cholerę dorabiać sobie bezsensowną teorię, że wodę ze spodka (a ile tej wody w tym ogromnym spodku, 1-2litry??!!?czy kilkanaście ml?)to nalezy wylać po 5-10-15-20-...-45minutach. To nie storczyki! Dalej idąc przecież nie będziesz podlewał rośliny odmierzając mililitry chyba że macie tak wolnego czasu żeby może miareczkować?! Co do podlewania w spodek to roślina wciągnie tyle ile pozwoli jej na to chłonność podłoża, korzenie to tez nie pompa ssąca która w minutę wciągnie pół litra wody. Dużo osób podlewa "z góry" i tez jest dobrze, ba ja nawet nie mam podstawków bo więcej miejsca by to zajmowało dlatego nie mam otworów w spodach doniczek i jakoś rośliny zyją i rosną. Co do nazowu napewno nie 2 na raz bo przedobrzysz. Ja stosuję nawóz na kwitnienie od drugiej połowy maja pod warunkiem że rośliny są na tyle duże, żeby rozpocząć kwitnienie i owocowanie. Te nawozy również powoduja wzrost rośliny choć powolniejszy niż na fazę wegetatywną. Tak jak już było to mówione wiele razy jeśli dzień jest pochmurny i nie ma słońca to ja nie podlewam wodą z nawozem. Kiedy podlewać? Wtedy kiedy wsadzisz palucha w ziemię i będzie sucho. To ostatnie zdanie zastępuje wszystko to co zostało napisane. Powodzenia Panowie 8-)

-- 15 maja 2012, o 16:22 --

I mały dodatek do nawozów- oczywiście stosować zgodnie z etykietą. Są nawozy które się dodaje przy kazdym podlewaniu a sa takie o których mówi 4ndrew.
Avatar użytkownika
Justysia

CHILIHEAD
 
Posty: 844
Images: 1
Dołączył(a): 12 cze 2011, o 13:31
Lokalizacja: Moje miasto ŁDZ
Papryki:

Poprzednia strona

Powrót do Dla nowych hodowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości